‘Bacaksız’ yer gösteriyor şebeke

İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, ev ve işyerlerinden özellikle çelik kasa soyulmasıyla ilgili soruşturma başlattı.

‘Bacaksız’ yer gösteriyor şebeke

Yaklaşık bir yıl önceki operasyonda tutuklanan 9 zanlıyla bağlantılı kişilerin, aynı yönde faaliyetlerde bulunmasının saptanmasıyla tekrar harekete geçildi. Operasyonda, aralarında, hırsızlıkları gerçekleştiren ve çalıntı malları da satın alanların bulunduğu 2’si kadın, 1’i engelli 6 kişi gözaltına alındı.

Üç kişi tutuklandı
Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramada, dizüstü bilgisayarlar, masa üstü bilgisayarlar, plazma televizyonlar, av tüfekleri, antika görünümlü silah ve tüfekler, saksafon, teleskop, dürbün, müzik setleri, uydu cihazları, fotoğraf makineleri, kameralar, cep telefonları gibi eşyalar ele geçirildi. Zanlılardan sağ bacağı kesik olan A.Y.’nin, hangi ev ve işyerlerinde çelik kasa ve değerli eşya bulunduğunu yönünde araştırma yapıp diğer kişilere bildirdiği ileri sürüldü. Adliyeye sevkedilen zanlılardan H.Ç., Ö.G. ve G.G., tutuklanırken, aralarında engelli A.Y.’nin de bulunduğu 3 kişi savcılıkca serbest bırakıldı.

Her gün aynı saatte bu balonu uçuruyorlar! Onun sayesinde haberimiz oluyor...Türkiye'nin 9 noktasından her gün gökyüzüne salınan meteoroloji balonları, atmosferin her bir katmanından sıcaklık, nem, basınç, rüzgarın hızı ve yönüne ilişkin verileri anlık olarak tahmin merkezlerine bildirerek, hava tahmini oluşturulmasında önemli rol oynuyor. Meteoroloji balonlarının gökyüzüne bırakılma anı havadan görüntülenirken, Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri hava tahmini yapan balonlarla ilgili İHA’ya bilgi verdi.
21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber