Balıkesir’in gelişimine üniversite desteği

Balıkesir’in gelişimine üniversite desteği

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi’ndeki (BAUN) nitelikli insan gücünü kentin lehine çevirmek adına adım attı. Büyükşehir ile üniversite arasında “Eğitim, danışmanlık ve hizmet alımı” protokolü imzalandı.

Eğitim ve staj imkanı

Başkan Yılmaz ile BAUN Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş tarafından imzalanan protokol ile üniversite ve belediye arasında; danışmanlık, teknik destek ile hizmet, eğitim, staj veri ve bilgi paylaşımı konularında işbirliği yapılacak. Belediyede görev yapan personel, Balıkesir Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen hizmet içi eğitim ve sertifika programlarından yararlanabilecek. İhtiyaç duyulması halinde Balıkesir Üniversitesi’nden; Ulaşım Master Planı, Deprem Master Planı ve Turizm Master Planı alanlarında destek istenecek. Ayrıca Belediyenin uygun görmesi halinde üniversite öğretim elemanlarının bilimsel araştırmaları için veri ve bilgiler paylaşıma açılacak.

Master planlarda işbirliği

İmza töreninin ardından değerlendirmede bulunan Başkan Yılmaz “Balıkesir’in Ulaşım Master Planı, Turizm Master Planı, Eğitim Master Planı, sanayileşme ve sanayi ile ilgili Yatırım Master Planı’nı yaparken iyi bir yol haritası çıkarmak zorundayız. Süreçte üniversitemizin bilgi kaynaklarından, hocalarımızdan ve şimdiye kadar yapmış oldukları araştırmalardan yararlanacağız” diye konuştu.

Niğde'de sigara kaçakçılığıNiğde'de bir tırda, 11 milyon adet gümrük kaçağı makaron ele geçirildi.
16 Eylül 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber