Balıkesir’in plajları Mavi Bayrak’la taçlandı

Balıkesir’in plajları Mavi Bayrak’la taçlandı

Büyükşehir Belediyesi, TÜRÇEV’in belirlediği kriterleri yerine getirerek Mavi Bayrak’ı kendi işletmesinde bulunan beş plajda göndere çekti.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın (TÜRÇEV) her yıl yüzme suyu kalitesi, çevre eğitimi, çevre yönetimi, güvenlik ve hizmetler gibi başlıklarda toplam 33 kriter üzerinden yaptığı değerlendirme sonucunda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi işletmesinde olan Ayvalık’ta 1, Edremit’te 2, Burhaniye’de 1 ve Erdek’te 1 olmak üzere toplamda 5 plajı yeniden Mavi Bayrak almaya layık görüldü.

Engellilere uygun

Törende konuşan TÜRÇEV Kuzey Ege İlleri Koordinatörü Doğan Karataş, Ayvalık Sarımsaklı Halk Plajı’nın dünyanın en güzel plajlarından birsi olduğunu söyledi, “Mavi Bayrak’lı bir plaja gittiğiniz zaman cankurtaran bulunur, engelli altyapısı hazırdır. Tamamen temiz bir kum ve temiz bir deniz görürsünüz” dedi.

Mavi Bayrak ve deniz temizliğiyle ilgili çalışmaları başlattıklarını ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da, “Aldığımız noktadan daha ileriye daha güzele götürmek için çalışıyoruz. Mavi Bayrak, Her zaman insana olan önemin dikkat edildiğini ve insana değer verildiğini anlatıyor. Balıkesir genelinde 22 plajda Mavi Bayrak dalgalanıyor” diye konuştu.

İnanılmaz görüntü! Akın akın geldiler...TEKNOFEST'in düzenlendiği Atatürk Havalimanı çevresinde yoğunluk yaşanıyor.
21 Eylül 2019 Magazin Bülteni21 Eylül 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber