Balıkesir’in fedakar çocukları

Geride bıraktığımız sezonda büyük fedakarlık ve özveri ile Spor Toto 1. Lig’de tutunmayı başaran Bal Kes’i değerlendiren yazarlarımız, “Yeni Başkan Kadir Dağlı ve arkadaşları taşın altına elini koydu. Eldeki oyuncular da gerekli vefa örneğini gösterip takımı yarı yolda bırakmıyor. Artık Balıkesirliyim diyen herkes bu takımı yalnız bırakmamalı” dedi

Balıkesir’in fedakar çocukları

Balıkesir’in fedakar çocukları

Balıkesirspor 2018-2019 sezonunun genel değerlendirmesini yapar mısınız?

Fatih Tanfer: Balıkesirspor’un geçtiğimiz sezon yaşadıklarını 90+3 ekibi olarak defalarca dile getirdik. Bizim yayın ilkemiz bellidir. Biz günü ve takımların yaşadıklarını değerlendiririz. Yaşanan olumlu veya olumsuz süreçler sonrasında kulüp başkanları ve teknik direktörler ayrılırlar, bunların değerlendirmesi bizim dışımızdadır. Geçtiğimiz yıl Giray Hoca’nın yaptığı fedakarlıklar ortada. Bir yıl boyunca Giray Hoca manevi ve ekonomik olarak yaşananları hep dile getirdi. Hiçbir Balıkesirsporlu yönetici de bunları yalanlamadı. O nedenle fedakarca hizmet eden günün yönetiminden, Giray Hoca’dan ve birçok ekonomik sıkıntılarına rağmen ayakta durmayı bilip öncelikle Balıkesirspor’u ligde bırakan futbolcularından hep övgüyle söz ettik. Bunun adına kısaca vefa diyelim. O nedenle Balıkesirspor, taraftarlarının da katkısıyla her türlü zorluğa rağmen bu ligde kaldı. Büyük bir başarı örneği gösterdi. .

Bülent Buda: Balıkesirspor’un bu yıl ligde tutunmasının nedeni giden değerli futbolcuların yanı sıra transfer yasağına karşın Giray Hoca ile ekibinin müthiş özverisidir. Şimdi bu bağlamda Giray Hoca varolan koşullarla işe devam edemeyeceğini söyledi. Mevcut yönetim Ali Tandoğan ile anlaştı. Balıkesir gibi ekonomisi, sanayisi güçlü bir kentin futbolu da çok seven bir yanı olmasına karşın bu görünümü tersine çevirecek bir eylem içerisinde olmadığını da görebiliyoruz. O zaman bu sezon içinde diyebileceğimiz Balıkesirspor’un bu ligde tutunabilmesi ikinci bir başarı olacaktır.

Balıkesir’in fedakar çocukları

Sizlerin yeni sezonda Balıkesirspor’dan beklentileriniz nelerdir?

Fatih Tanfer: Balıkesirspor’un Başkanı Kadir Dağlı’nın yaptığı açıklamalarda ortaya çıkan izlenim, ekonomik sıkıntıların sürdüğü, kişisel borçların ödenmesi veya öncelikle transfer yasağının kaldırılması konusundaki görüşlerini takip ediyoruz. Hatta bir adım öteye gidip iskelet kadromuzu koruyup, U21 takımımızdaki yetenekli oyuncularımızı takıma takviye yaparak yolumuza da devam edebiliriz ifadesinden anladığım Balıkesirspor’un sezon başından hedefi küçülttüğü ve hedef olarak ligde kalmanın belirlendiği gözlenmektedir. Bu ifadenin üstüne şu mevkilere oyuncu alınsın, yeni takviyeler ile ilgili ifadelerin ütopyadan ileri gitmeyeceği bir gerçektir. Sanayisi ile ticareti ile ülkemizde çok önemli roller üstlenen Balıkesir’in umarım en kısa zamanda bu ekonomik problemleri çözüp kulübü adına gerekenleri yapacağına inanmak istiyorum.

Bülent Buda: Para yok, transfer yasağı var. Bu sorunları aşabilecek bir eylem de gözlenmiyor. Peki bu aşamada takımı geçtiğimiz yıl ligde tutan kadrodan kimler kalacak? O da bilinmiyor ki. Geçen yıl süre almayan alt yapı futbolcularının bu yıl doğrudan takıma girecekleri daha çok süre alacakları bir gerçek. Bir defa daha tekrarlıyorum bu koşullarda Balıkesirspor’un ligde tutunması büyük başarı olacaktır. Belki de bu koşullarda uzun süre kalacak genç adamlarda kendilerini geliştirme olanağı kazanç olacaktır.

Pencereden atlayan kadını yakalamak isterken...Zeytinburnu'nda psikolojik sorunları olduğu belirtilen 32 yaşındaki Fulya B., pencereden atladı. Esnaf İbrahim Türkeli düşen kadını havada yakalamak isterken ağır yaralandı.
19 Ekim 2019 Magazin Bülteni19 Ekim 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber