Başarıları dikkat çekti

Başarıları dikkat çekti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adı geçen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ile makamında görüştü, fikir alışverişinde bulundu.

CHP Genel Merkezi tarafından Ankara’ya davet edilen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na iki dönem boyunca ilçede yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kılıçdaroğlu, Gönenç’e İzmir ile ilgili görüşlerini de sordu. Kılıçdaroğlu’nun özellikle Bergama’ya gelip açılışına bizzat katıldığı ve İdil Biret’in de konser verdiği Bergama Kültür Merkezi BerKM’den çok etkilendiğini Gönenç’e belirttiği, Gönenç’in de CHP liderine Büyükşehir adaylığı noktasında kendisine görev verilmesi halinde onur duyacağı ve bu göreve hazır olduğu mesajı verdiği öğrenildi.

UNESCO’ya girdi

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç iki dönem yönettiği ilçede özellikle gerçekleştirdiği projeler ve mali yapıdaki başarısı ile de dikkat çekti. Sayıştay tarafından düzenlenen 2017 takvim yılı hesaplarına ilişkin denetim raporundan geçer not aldı. Başkan olduğu ilk yıllarda ise kısa bir sürede Bergama’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmasını sağlayarak ses getirdi.

İlçeye değer katan işler

Başkan Gönenç görevde bulunduğu süre içerisinde Bergama’ya; Futbol Akademi Tesisleri, Bergama Kültür Merkezi, Katlı Otopark, Kapalı Spor Salonu, Taziye Evi, Aquapark, Tenis Kortları, Bergama Araştırmaları Kütüphanesi, Kapalı Hayvan Pazarı, Atık Su Arıtma, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Hasta Yakını Konuk Evi gibi tesisleri kazandırdı. Ayrıca eski Sümerbank Tekstil Fabrikası eğitim kampüsüne dönüştürüldü. 2007 yılında başlanılan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi 2010 yılında tamamlandı.

Son olarak ise Bergamalılar için nostaljik önemi yüksek olan Çamlıpark ve Bergama Ticaret Merkezi projelerinin yapımı başladı.

İstanbul'da mide bulandıran olayEsenyurt'ta parkta zihinsel engelli genç kız  H.A'yı, taciz ettiği iddia edilen 52 yaşındaki G.T. lise öğrencileri tarafından darp edildikten sonra polis tarafından gözaltına alındı.
Kim Milyoner Olmak İster'de verdiği cevapla olay oldu!Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'de "Umarım 'caps'im yapılmaz" diyen Serpil Hanım, elendiği soru ile sosyal medyada gündem oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber