Geri Dön

‘Basının yanındayız’

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC) Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlediği 2. Kristal Horoz Basın Ödülleri Yarışması’nda dereceye giren gazetecilere ödülleri verildi.

‘Basının yanındayız’

Törene; Başkan Osman Zolan, Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, diğer protokol üyeleri ve gazeteciler katıldı.

Basınla iç içe olmalarının nedeninin haberlerinin çıkması ya da başka beklentiler olmadığını söyleyen Zolan, “Demokrasi olsun istiyorsak, herkes her şeyden haberdar olsun istiyorsak, basına önem vermeli, onların yanında olmalıyız” dedi. Gazeteciliğin 7 gün 24 saat haber peşinde olmayı gerektirdiğini belirten Zolan, “15 Temmuz gecesinde gazeteci kardeşlerimiz, o çatışmaların içinde haber yapmaya çalıştı. Vatandaşlara bilgiyi doğru şekilde aktarma adına gazetecilik mükemmel bir meslek” diye konuştu. Konuşmaların ardından 10 dalda 29 gazeteciye ödülleri verildi. Anadolu Ajansı Yurt Haberleri Editörü Zekeriya Kaya’nın plaketini AA İzmir Bölge Müdürü Ahmet Caner Baysal, Başkan Zolan’ın elinden aldı. AA Muhabiri Sebahatdin Varan “TV Haberi” dalında “Dar sokakların çöpçüsü Nazlı ile Beyaz’ın dostluğu” başlıklı haberiyle birincilik, “Haber” dalında da “Denizli’nin 80’lik hanım ağası yatırıma doymuyor” haberiyle üçüncülük elde etti.

Annesini 15 kez bıçaklayarak yaraladıManisa'nın Kula ilçesinde, K.A. (18), sokak ortasında annesi Ummuhan A.'yı (53) 15 kez vücudunun farklı yerlerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Ummuhan A. hastanede tedaviye alınırken, K.A. polise teslim oldu. Olay anı, bir iş yerinin güvenlik kamera görüntülerine anbean yansıdı.
Kırmızı Bank bundan sonra Milliyet.com.tr'deKırmızı Bank, geçmişte yaşanan ilginç olayları eğlenceli bir bakış açısıyla yeniden yorumluyor. Melis Öztop'un sunumuyla Kırmızı Bank bundan sonra milliyet.com.tr'de sizlerle olacak... İlk bölüm için takipte kalın...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber