Bayındır’da çiçek bayramı

İZMİR’in çiçek üreticisi ilçesi Bayındır, 22-25 Nisan tarihleri arasında 14’ncü Uluslararası Çiçek Festivali’ne ev sahipliği yapacak.

Bayındır’da çiçek bayramı

İlk kez geçen yıl uluslararası düzeyde kutlanan festivalde dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Nathalie Cardone ve Murat Balkan, Turgay Başyayla, Ferhat Göçer sahne almıştı. Sürpriz yarışmaları, sahne showları ve kültürel etkinlikleriyle ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatan görkemli festivali yaklaşık 500 bin kişi ziyaret etmişti. Bu yıl da yoğun bir yabancı katılım beklenen festival için hazırlıklar başladı. Yetkililer, “Bu önemli organizasyonda boy göstermek isteyen çiçek üreticileri festival alanında yer bulma yarışında. Uluslararası vitrine çıkmak isteyen firmaların aşırı talebi bu yılki çiçek festivalinin oldukça hareketli ve renkli geçeceğini gösteriyor” dedi.

Kampanyaya başkan desteği
İZELMAN Anaokulları ve Nimetullah Fethiye Horozoğlu Anaokulu öğrencileri Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm’ü ziyaret ederek ve “Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım” kampanyasına destek istedi. Engelli vatandaşların tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılamak amacıyla başlatılan kampanyaya katılan okul öğrencileri, tasarladıkları kutuları da Başkan Kürüm’e hediye etti. Başkan Kürüm ise “Çalışanlarımız da kapak topluyordu. Bundan sonra, mavi kapakları sizin verdiğini kutularda birikecek” dedi.

Termal’in ödüllü barmenleri
ANTALYA’da üçüncüsü düzenlenen Yaratıcı Barmen Yarışmasında Balçova Termal Barmenleri Mustafa Kılıç ve Mehmet Borlu iki Türkiye birinciliğinin yanı sıra bir de şampiyonluk kazandı. Barmen Mustafa Kılıç “Crea Night” adlı kokteyli ile Cin Tabanlı Kokteyl Kategori’sinde ve “My Love İzmir” ile Rakı Tabanlı Kokteyl Kategorisi’nde birinci olurken, tüm kategoriler arasında ise Şampiyonluk kazandı. Barmen Mehmet Borlu ise Şarap Tabanlı Kokteylde birinci oldu. Çalışma arkadaşlarını kutlayan Genel Müdür Turabi Çelebi bu başarının İzmir turizmine ait olduğunu belirtti.

İstanbullular güne sisle uyandıİstanbul'da sabahın ilk ışıklarıyla etkili olan sis hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle Avrupa Yakası'nda etkili olan sis nedeniyle sürücüler uyarıldı.
13 Kasım 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber