Bayındır ve Kiraz’a müjde

Eski TBMM Başkanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Bayındır’da elektrikli tren, hastane, tarım organize, fakülte ve barajların takipçisi olacağını söyledi; Kiraz’a da Halk Bankası şubesi açma sözü verdi

Bayındır ve Kiraz’a müjde

İzmir AK Partili belediye başkanlarının yönettiği Bayındır ve Kiraz ilçelerini ziyaret eden eski TBMM Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, iki ilçeye de önemli hizmetler getireceklerini belirtti. Bayındır Kani Bey Parkı’nda bir konuşma yapan Yıldırım, “İzmir’i seviyoruz, Bayındır’ı seviyoruz. İnşallah çiçeğin merkezi haline gelmiş Bayındır’ı, yapacağımız yatırımlarla daha ileriyi taşıyacağız” dedi.

Bayındır’a 2011 yılında geldiğinde mevcut yolun iyi durumda olmadığını, trafik kazalarına sebebiyet verecek durumda olduğunu gördüğünü belirten Binali Yıldırım, “Torbalı’dan itibaren Bayındır’a kadar bölünmüş yol olarak yapılması için hemen çalışmalara başladık. Şimdi görüyorum, yolumuz güzel bir şekilde yapılmış. Yıldırım, “Torbalı-Ödemiş demiryolu, elektrikli tren setleriyle modern ulaşıma kavuşacak. Hastane, fakülte, Ergenli ve Uladı barajlarının yapılması için projelerin takipçisi olacağım” dedi, ilçeye araç muayene istasyonu yapılacağını da kaydetti.

Aileye sözünü tuttu 

Hollanda’ya ihracat yapar duruma gelen Bayındır’da çiçekçiliğin daha fazla gelişmesi için tarımsal organize sanayi bölgesinin kurulmasına ağırlık verildiğini dile getiren Binali Yıldırım, gereken desteğin verileceğini söyledi. Yıldırım, 22 Haziran 2018 Bayındır mitinginde söz verdiği Baykal ailesinin evine de konuk oldu. Aynı apartmanda oturan Mehmet Kolay ve Seher Kolay’ın evine de giden Yıldırım, belden aşağısı felç olan Seher Kolay’la yakından ilgilendi, eşi Mehmet Kolay’dan konuyla ilgili bilgi aldı. Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, “Sayın Cumhurbaşkanımıza, Son Başbakanımız Binali Yıldırım’a, İzmir Milletvekilimiz Hamza Dağ ve AK Parti teşkilatımıza, Bayındır için verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

‘Yeni hizmetler yolda’

Binali Yıldırım, Kiraz’a giderken yol üzerinde bulunan, Ödemiş’in Kaymakçı Mahallesi’nde halk tarafından omuzlara alındı. Yıldırım, mahalle sakinleriyle sohbet etti, taleplerini dinledi. Kiraz’da ilk olarak Mayıs ayında şehit olan Topçu Er Emre Okan’ın (21) Umurcalı Mahallesi’nde oturan ailesini ziyaret eden Yıldırım, daha sonra halka hitap etti.

Önlerinde 5 yıl olduğunu belirten Binali Yıldırım, “Saliha Başkanımız ve arkadaşları, bütün mahallelerde Kiraz’ın merkezinde yeni hizmetleri ve projeleri sizlere kazandıracak. Saliha’nın sözü bizim sözümüzdür” diye konuştu. Halk Bankası’nın yakında ilçeye şube açacağına dikkat çeken Yıldırım, hizmetleri sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Bursa'da askıda elbise uygulamasıBursa’da mahalle sakinleri, ihtiyaç fazlası kullanılabilecek çocuk eşyalarını caddede bulunan demirlere astı. İhtiyacı olan aileler ücret ödemeden bu eşyaları seçip evine götürüyor.
20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber