Bayraklı’da işsiz kimse kalmayacak’

“Gelişim Senin Elinde” sloganıyla projelerini tanıtan AK Parti Bayraklı adayı Ali Aslan, ayrım yapmadan gönül belediyeciliği yapacaklarını belirtti.

Bayraklı’da işsiz kimse kalmayacak’

Cumhur İttifakı ve Ak Parti Bayraklı Belediye Başkan adayı Ali Aslan projelerini tanıttı. “Gelişim Senin Elinde” sloganıyla yapılan sunumda ilçenin en üyük sorununun işsizlik olduğunu belirten Aslan, “Kentsel dönüşüm çalışmaları başta olmak üzere belediyeye ait tüm yatırımlarında Baraklılı gençler istihdam edilecek. Halkımızın kalkınması ve menfaati doğrultusunda, karşılıklı güvene dayalı, yerinde ‘Ada Bazlı Kentsel Dönüşüm’ başlayacak. Bayraklı Şehir Hastanesi’nde de ilçe sakinlerinin istihdamına öncelik verilmesi için gerekli girişimleri yapacağız” dedi. Çoğu mahallede doğalgaz olmadığını da belirten Aslan gerekli altyapının hızla sağlanacağını dile getirdi, diğer projelerini şöyle sıraladı:

Turan’a yat limanı

“İZBAN’ın yapay tünel ile yer altına alınacak. Altınyol’un Turan bölgesinden yeni bir viyadük ile Bayraklı’ya bağlantı sağlanacak. Böylelikle vatandaş denizle buluşacak. Smyrna Meydanı’nda trafik battı çıktılar ile yer altına alınacak. Bayraklı Vapur İskelesi aktif hale getirilecek. Yeni ve modern otoparklar yapılacak. Ayrıca Turan Bölgesi’nde bin yat kapasiteli Bayraklı Yat Limanı yapılacak. Smyrna Antik Kenti restore edilip, Smyrna Kent Meydanı yapılacak. Bayraklı Şehir Müzesi kurulacak. İlçede turizmin gelişimi için de Bayraklı Turizm Gelişim Kurulu oluşturulacak.”

Ölü yunus sahile vurduBartın'ın Amasra ilçesinde yunus sahile vurdu. Yunus gömülmek üzere sahilden alındı.
17 Eylül 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber