Bayramın vazgeçilmezi Çeşme

Dokuz günlük bayram tatiliyle birlikte İzmir sahillerine akın başladı. Yüz binlerce yerli turistin ilk tercihi bu yıl da Çeşme oldu

Bayramın vazgeçilmezi Çeşme

Dokuz günlük bayram tatilinin başlamasıyla Çeşme’de; pansiyon, butik otel ve beş yıldızlı otellerde doluluk oranı yüzde yüze ulaştı. Hareketlilik mekanların programlarına da yansıdı. Bir çok ünlü şarkıcı sanhe almak üzere Çeşme’ye geldi. Sıkıntılı geçen kış sezonunun ardından dolan Çeşme sokakları, esnafın da yüzünü güldürdü.

Geçen yıldan daha iyi

Yoğunluğun sadece üç gün süren bayrama değil, dokuz günlük tatile yayıldığını belirten Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkan Yardımcısı Orhan Belge, “Otelciler durumdan son derece memnun. Bayramdan sonra okullar da kapanıyor. Haziran ayı rezervasyonları yüzde 70’lerin üzerine çıktı. 2019 sezonu, 2018’den çok daha iyi olacak” dedi. Yabancı turist sayısında da iki kat artış beklediklerini ifade eden Belge, şöyle devam etti:

Uzakdoğu’dan ilgi var

“Gittiğimiz fuarlarda da, çalıştığımız acentelerde de yabancıların Türkiye’ye olan ilgisini görüyoruz. Özellikle Almanlar ve Çinliler’in ilgisi çok büyük; Çinliler, 12 ay Çeşme’yi boş bırakmadı. 2019 Japonya’da da ‘Türkiye yılı’ ilan edildi. Bu nedenle Uzakdoğuluların da Çeşme’ye ilgi göstermesini bekliyoruz. Özellikle Çin’den İzmir’e doğrudan uçuş yapılırsa, yıl boyunca İzmir’e ve Çeşme’ye gelecek turist sayısında büyük artış olacaktır.”

Tatilcilerin günlerini huzur ve güven içinde geçirebilmesi için emniyet güçleri de birçok önlem aldı. Çeşme Emniyet Müdürlüğü ekipleri, otoban girişleri ve eski İzmir yolundaki uygulama noktalarında 24 saat denetim yapıyor. Araçlardaki çocuklara da bakanlığın “Sürücü Seyahat Karnesi” projesi hakkında bilgi verip sürücülere not vermelerini istiyor. “Sürücü Seyahat Karnesi”ni doldurup gönderen çocuklardan 100’üne bisiklet hediye edilecek.

Ilıca doldu taştı

Son yıllarda İzmir ve Türkiye’nin en gözde plajlarından biri haline gelen Alaçatı’daki Delikli Koy, tatilini çadırda geçirmek isteyenlerin ilk adresi oldu. Birçok tatilci de temiz deniziyle dikkat çeken koya araçlarıyla gelip yüzdü. Sörf tutkunlarının vazgeçilmezi Alaçatı Sörf Merkezi’ne gelen sporcular ve kursiyerler de denizi renklendirdi. Belediyenin işletmesini alıp “havlunu al, gel” kampanyası başlattığı Çeşme’nin en ünlü plajı Ilıca da dolup taştı. Öte yandan plajın son bölümüne engellilerin denize girebilmeleri için yerleştirilen ahşap rampa ise büyük memnuniyet yarattı.

Bayramın vazgeçilmezi Çeşme

Uyuşturucu kuryesi kadın karnına sardığı 1,5 kilogram eroinle yakalandıErzurum'da karnına sardığı 1 kilo 560 gram eroini Ankara'ya götürmek istediği öne sürülen uyuşturucu kuryesi kadın yakalandı.
20 Ağustos 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber