Bergamalı üreticiyi sevindiren gelişme

Bergamalı üreticiyi sevindiren gelişme

İzmir Büyükşehir, Süt Kuzusu projesine tarımsal kalkınma kooperatiflerini de dahil edip 250 bin çocuğa ulaşacak

Bergama’da tarım kooperatiflerinin başkanları ile bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kırsal kalkınmanın için desteğe devam edeceklerini ve ilk etapta Süt Kuzusu projesini büyütmek istediklerini belirtti. Projede tarımsal kalkınma kooperatifleriyle yola devam etmek istediklerini belirten Başkan Soyer, “Kooperatiflerin desteklenmesi ile birlikte süt ulaştırılan çocuk sayısını 134 binden 250 bine çıkaracağız. Aynı zamanda ürettiğiniz sütü değerinde satabileceksiniz. İlk olarak Bergama ilçesinin Kozak Yaylası bölgesinde bulunan tarımsal kalkınma kooperatiflerinden süt alınacak” diye konuştu.

Bergama Hisarköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Çakı da, “Bölgemizin kalkınması için gösterdiğiniz emek ve özveri için teşekkür ederiz” dedi. Bergama Örenli Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Arif Yılmaz ise, bu ortaklıkla beraber çok daha fazla süt üreteceklerine inandıklarını belirtti.l İZMİR DHA

Avcılar'da silahlı kavga: 3 ağır yaralıİstanbul Avcılar'da 2 gurup arasında çıkan kavgada 3 kişi silahla vurularak ağır yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi ve sağlık ekibi yönlendirildi.
Şarkıcı Linet’ten çıplak ayak dans şovBostancı Gösteri Merkezi'nde sahneye çıkan Linet, kalça dansıyla kendisini dinlemeye gelenlerden tam not aldı. Linet'in dans gösterisi dakikalarca alkışlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber