Berger, Bergama’nın parşömenine hayran

Berger, Bergama’nın parşömenine hayran

AVRUPA Birliği (AB) Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, İzmir’in Bergama ilçesini ziyaret etti. Berger, Bergama Belediye Başkanı AK Parti’li Hakan Koştu ile Bergama’nın simgelerinden Çınarlı Kahve’de bir araya geldi. Büyükelçi Berger, parşömene büyük ilgi duyduğunu, bu nedenle ilçeyi ziyaret ettiğini dile getirdi.

Kentimiz açıkhava müzesi

Berger, Başkan Koştu ile ilçenin tarihi ve kültürel değerlerine ilişkin yaklaşık bir saat sohbet etti. Berger ziyarette ayrıca, parşömen ustası ‘Yaşayan İnsan Hazinesi Ödülü’ne layık görülen İsmail Araç, çırakları Demet Sağlam Tokbay ve Nesrin Ermiş’le de parşömen üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Koştu, Bergama’nın çok sayıda tarihi ve kültürel zenginliklere sahip bir kent olduğunu belirtti, “Parşömen de bu değerlerimizin en başında geliyor. Adeta bir açık hava müzesini andıran kentimizde bir parşömen müzesi kurmak önceliğimiz” dedi. l İZMİR DHA

5 araç ve ekip otosuna çarpan alkollü sürücü; Onları öptüm5 araç ve ekip otosuna çarpan alkollü sürücü Onları öptümAntalya'da polisin 'dur' ihtarına uymayarak aralarında ekip otosunun da bulunduğu 5 araca çarpan 2.40 promil alkollü sürücü Rüya E. (21), kendisini aracına kilitleyerek polise zor anlar yaşattı. Sıcaktan bunalıp araçtan inen sürücü, götürüldüğü hastaneden de kaçmaya kalkıştı. Rüya E. ilk ifadesinde kaza yapamadığını iddia ederek, Ben otomobillere çarpmadım, onları öptüm dedi.
23 Ağustos 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber