Binlerce kişiye iş sağlayacağız

Narlıdere’de birbirini destekleyen, kendi içinde bir ekonomi kuracaklarını belirten Belediye Başkanı Ali Engin, “Beş yıl içinde ilçe ekonomisini yüzde 100 büyüteceğiz. Binlerce kişiye iş sağlanacak. Burası cazibe merkezi olacak” dedi

Binlerce kişiye iş sağlayacağız

Narlıdere Belediye Başkanı CHP’li Ali Engin, birçok projelerinin olduğunu, 5 yıllık başkanlık döneminde ilçe ekonomisini yüzde 100 artıracak projeleri yaşama geçireceklerini söyledi. Engin, “Kaynakları doğru kullanarak, önceliklerimizi doğru belirleyerek, birçok işimizi kendimiz yaparak tasarruf yapabileceğimizi 2 ayda gördüm. İnsanlar, dinlenme zamanlarını Narlıdere’de geçirmiyorlar. Biz de Sahil Evleri’nden Ali Onbaşı Deresi’ne kadar en geç 1,5-2 yıl içinde bitirmek koşuluyla, vatandaşların hem bisiklet hem de yaya olarak gidebilecekleri, yaklaşık 5 kilometrelik bir rota oluşturacağız. Birbirini destekleyen kendi içinde bir ekonomi kuracağız. Bunu yaptığınızda binlerce insan iş bulacak” dedi.


Milliyet Ege’ye özel açıklamalarda bulunan Başkan Engin, göreve geldikten hemen sonra çalışanlarla yüz yüze görüştüğünü söyledi. 400 kişiden oluşan personelle tek tek görüştüğünü vurgulayan Engin, “Kısaca ne yapmak istediğimi, bizim öncelikli işimizin hizmet olduğunu anlattım. Mevcut çalışanlarımızdan çok olağanüstü durumlar dışında yollarımızı ayırdığımız insan olmadı. Şimdi ayarlamalar yaptık. Bütün personelimizi, sürece dahil ettik. Herkes işini yapıyor. Verimliliği artırmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde motivasyonu arttırmak için kurs düzenleyeceğiz. Ben de dahil olmak üzere bu kurslara katılacağız. Öğrenmenin sınırı ve yaşı yok. Hepimizin kendisini geliştirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

WhatsApp hattı

Belediye içinde kurulan birimlerle vatandaşa daha iyi ve hızlı hizmet verildiğine dikkat çeken Engin, “11 muhtarımız var. Mahalle muhtarlarımız sorunlarını anında muhtarlar masasına bildiriyor. Muhtarlar masası da anında ilgili birimlere bilgi veriyor. Hep birlikte bir kontrol mekanizmasıyla sorunları çözüyoruz. Yaklaşık bir aydır muhtarlar beni aramıyor. İlk aylarda çok arıyorlardı. Oluşturduğumuz koordinasyon merkeziyle muhtarların sorunları çözülüyor. Önümüzdeki günlerde WhatsApp uygulaması hayata geçireceğiz. Burada da vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyeceğiz. Esnaf birimi de kurduk. Burada da tecrübeli bir arkadaşımız işe başladı” diye konuştu. Narlıdere Belediye Başkanlığı için adaylığının kesinleşmesinin ardından proje üretmeye başladığını, beş yıl sonunda ilçe ekonomisini yüzde 100 büyütmeyi planladığını vurgulayan Başkan Ali Engin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülke olarak en büyük sorunlarımız; gereksiz tüketim, planlamama, aşırı borçlanma ve üretmeme olarak sayabiliriz. Ülke, bu nedenden dolayı bu zor durumlara geldi. Belediye de bakıldığında küçük ölçekli bir işletme. Ben de kaynaklarını doğru kullanarak, önceliklerimizi doğru belirleyerek, birçok işimizi kendimiz yaparak tasarruf yapabileceğimizi 2 ayda gördüm. Narlıdere, sokağı çok yaşamayan bir ilçemiz... İnsanlar, dinlenme zamanlarını burada geçirmiyor. Biz de Sahil Evleri’nden Ali Onbaşı Deresi’ne kadar en geç 1,5-2 yılda bitmek koşuluyla, vatandaşların hem bisiklet hem de yaya olarak gidebilecekleri, yaklaşık 5 kilometrelik bir rota oluşturacağız.”

‘Sanat sokakları’

Rota yolu üzerindeki pazaryerini yenileme çalışmalarının sürdürüldüğünü belirten Başkan Engin, pazarın haftanın 7 günü açık kalacağını söyledi. Meydanı, Pir Sultan Abdal Parkı’nı da yenilediklerini, büyük bir park alanı açacaklarını kaydeden Engin, şu vurguları yaptı:

“Heykeller, sanat sokakları olacak. Bu projeyi bütün olarak görüyoruz. Aynı zamanda 2,5 yıl içinde Narlıdere metrosu bitecek. Dolayısıyla vatandaşımız rahat, ucuz yolculuk yapacak. Günübirlik tesislerimiz olacak. Belki bir lunapark yapacağız. Bunu da 40 dönümlük bir alanda yapacağız. Bunlar, yürüyüş yolu güzergâhında olacak. Ayrıca, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in seçimden önce verdiği bir söz var.

Kentin en büyük açılır kapanır, her mevsim işleyen gösteri merkezini yapacağız. Levent Caddesi üzerinde bulunan bir alanımız var. 6 bin 500 metrekarelik bu alan, kültür merkezi için yeterli olacaktır. Önümüzdeki yıllarda, liselerden klasik müzik orkestrası kuracağız. Böylelikle sanat altyapımızı oluşturacağız” dedi.

‘Nikâh salonu ve yeşil alan’

Atıl alanları Narlıdere’ye kazandırmak istediklerini ve projeleri hazırladıklarını kaydeden Engin, şunları söyledi: “Mavi-yeşil denilen bir alanımız var. Burası 25 bin metrekare ağaçlandırma alanı olarak görünüyor. Bu alan, Özel İdare’den Milli Emlak’e geçti. Kiraya verildi ve mahkemelik oldu. Ben de buranın bize verilmesi için kaymakamla görüştüm. Mahkeme süreci devam ediyor. Narlıdere’de nikâh salonu yok. Eğer burası bize verilirse, nikâh salonu, kafeterya, yeşille buluşan bir alan yapacağız. Zaten bir amfitiyatrosu bulunuyor. Yürüyüş yolları yapacağız. Burayı çok iyi değerlendirip Narlıdere’ye kazandırmak isteriz.”

Otopark yüzünden komşusunu vurduNevşehir'de otopark yüzünden çıkan tartışmada komşusu tarafından pompalı tüfekle vurulan kişi ağır yaralandı.
Şarkıcı Linet’ten çıplak ayak dans şovBostancı Gösteri Merkezi'nde sahneye çıkan Linet, kalça dansıyla kendisini dinlemeye gelenlerden tam not aldı. Linet'in dans gösterisi dakikalarca alkışlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber