Bir vaat daha gerçek oldu

Bir vaat daha gerçek oldu

İzmirlilerin yaşamını kolaylaştıracak çalışmaları tek tek uygulamaya geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, su fiyatında yüzde 10 oranında indirim yaptı. Uygulama, 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, göreve başlayalı henüz 64 gün olmasına rağmen, seçim öncesi verdiği sözlerin çocuğunu yerine getirdi. Hızla çalışmalarına başlayan Başkan Soyer, ilk olarak çalışan kesimi sevindiren, sabah ve akşam saatlerinde ulaşımda yüzde 50 indirim uygulamasını başlattı. Ardından otobüs, metro, tramvay ve İZBAN’da baykuş seferlerini hayata geçirdi. Urla’ya feribot seferlerini de başlatan Başkan Soyer, vaatlerinden biri olan Selanik’e feribot seferleri için de girişimde bulundu. Haftada üç gün karşılıklı yapılacak seferlerin ilkinin ekim ayında yapılacağını açıkladı.

Devamı gelecek

Son olarak ESHOT’a 100 kadın şoför istihdam etmek için İŞKUR’a müracaat eden Başkan Soyer, dün ise suda indirim müjdesi verdi. İzmirlilerin bütçesine katkıda bulunmak ve su kaynaklarının tasarruflu kullanılmasını sağlamak için uygulamayı hayata geçirdiklerini belirten Başkan Soyer, “Yeni su tarifesi 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak. Bunu şehrimizin refahını artırmak için en önemli önceliklerden biri kabul ediyoruz. Bu doğrultudaki hizmetlerimiz artarak devam edecek. Bayram öncesinde açıkladığımız bu kararın tüm İzmirlilere hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Üç kademeli olacak

Uygulamayla iki kademeli (0-20 metreküp, 20 metreküp ve üstü) tarifeden üç kademeli (0-13 metreküp, 14-20 metreküp ve 21 metreküp ve üstü) tarifeye geçilecek. Önceki dönemde 0-20 metreküp 4.81 lira 20 metreküp ise 10.72 lira şeklinde ücretlendirilirken, yeni tarifeyle 0-13 metreküp 4.33 lira, 14-20 metreküp 4.69 lira ve 21 metreküp üzeri ise 9.65 lira olacak. Şu an uygulanmakta olan birinci ve ikinci kademe su tarifelerinde 20 metreküp su için ödenen bedel 96,20 liradan, yapılacak kademelendirmeli indirim ile 89,12 liraya düşecek.

24 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Dün icra edilen hava harekatları ile yurt içinde 11, sınır ötesinde 13 olmak üzere PKK'lı 24 terörist etkisiz hale getirildi." denildi.
Erzincan’da 2 sincap kameraya yakalandıErzincan’ın Çağlayan beldesinde ağaçların arasında daldan dala zıplayan iki yavru sincap, İhlas Haber Ajansı (İHA) kamerasına yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber