Biri birinci, diğeri ikinci

Biri birinci, diğeri ikinci

Denizli’de, sınıf öğretmeni Gülcan ile akademisyen Ertuğrul İşler çiftinin oğlu Mehmet Berke İşler (18), Temel Yeterlilik Testi’nde 1 yanlışla 496 puan alarak Türkiye ikincisi oldu, Alan Yeterlilik Testi’nde ise 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Aldığı sonuçtan dolayı çok mutlu olduğunu belirten İşler, “Birçok kişi hayallerine kavuştu. Bazıları ise şanslarını seneye deneyecek. Sonuçları, gece uyurken okul müdürüm arayıp söyledi. Uyandım, ancak tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Sonucu aldıktan sonra tekrar uyudum. Başarımdaki sırrım, düzenli bir şekilde çalışmak” dedi, doktor olmak istediğini söyledi. Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) 496.21 puan alarak Türkiye ikincisi olan Ceyda Büyüker de, İzmir Fen Lisesi’nden bu yıl mezun olduğunu, ortaokulu birincilik, liseyi de ikincilikle bitirdiğini kaydetti.

Lisenin son yılında tüm sosyal hayatı bırakıp sınav çalışmaktansa zamanını, kendine ve derslerine dengeli dağıttığına dikkati çeken Büyüker, şöyle devam etti: “İnsan, ancak inanırsa zoru başarabilir. Hedefim; ülkemize yararlı, dünya çapında bir bilim insanı olmak.”

'Yerde yatan kadın' alarmı! Polisler hemen harekete geçtiİstanbul Esenyurt’ta bir kadının yol ortasında hareketsiz yattığı ihbarını alan polis ekipleri harekete geçti. Polisi arayan şahıs, kadının ölmüş olabileceğini ifade etmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gerçek ise sağlık ekiplerinin gelmesiyle ortaya çıktı. Yerde hareketsiz yatan kadının alkol komasına girdiği öğrenildi.
15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber