Bornova’da toplu sözleşme sevinci

BORNOVA Belediyesi Personel A.Ş. (BORBEL) ile Genel İş Sendikası arasında bin 277 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Bornova’da toplu  sözleşme sevinci

BORNOVA Belediyesi Personel A.Ş. (BORBEL) ile Genel İş Sendikası arasında bin 277 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesi yüzde 26’lık asgari ücret artışına ilave olarak yüzde 4 ücret artışıyla yeni sosyal haklar getirdi. En düşük işçi maaşı 600 lira arttı.
Toplu iş sözleşmesini DİSK Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan ve 7 No’lu Şube Başkanı Kemal Köroğlu ile imzalayan Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, törenin ardından işçilerle kolkola girdi, halay çekti. Başkan İduğ, “Toplu iş sözleşmesiyle sağlanan ücret artışı bizim verdiğimiz bir şey değil. Olması gerekendi. Geç kalındı” diye konuştu.

Sosyal haklar geldi

Toplu iş sözleşmesi kapsamında işçilere nisan ve ekim aylarında 5’er günlük ücretleri tutarında ikramiye ödenecek. İşçilere Ramazan ve Kurban bayramlarından önce 75’er lira bayram yardımı yapılacak. Yeni çocuğu olan işçilere yeni doğan paketi verilecek. Ücretsiz izin süresi 45 günden 12 aya çıkarıldı. Ev taşıyan işçiler üç gün ücretli izinli sayılacak.

Bakan Kurum: Toplamda 1611 konut 4 otel inşaatı durdurulmuşturÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum'un kıyı ve koylarında incelemelerde bulundu.
Onur Dilber'den 'Seksenler' müjdesiAltı sezon boyunca ekranlarda yer alan 'Seksenler’ dizisinde 'Rıza Komiser’ karakterine hayat veren Onur Dilber’den müjde geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber