Bu kahvede umut var

Bu kahvede umut var

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nın (Koruncuk) yapımını tamamladığı Urla Çoçuk Köyü için düzenlediği “Kahveye Dair” etkinliğine ünlü tiyatro oyuncusu Gülriz Sururi konuk oldu. 120 çocuğa ev sahipliği yapacak Koruncukköy Urla’nın açılışı öncesi, fon sağlamak için Hilton Oteli ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik büyük ilgi gördü. Etkinlikte gönüller tarafından Koruncuk’a hediye edilen antika kahve fincanları da Çocuk Köyü’ne bağışlanmak üzere satışa sunuldu.


Saf ve temiz sevgi


Sanatçı Gülriz Sururi, Koruncuk Vakfı’nın çocuklar için Türkiye’ye örnek yeni bir model oluşturduğunu belirtti. Sururş, “Bu öylesine güzel bir çocuk köyü ki merkezinde sevgi var. Nasıl bebeklerin sevgisi saf ve temizse, Koruncuk’un merkezindeki o duygu da öylesine saf ve temiz” dedi. Sururi, söyleşisinin ardından hem kitaplarını imzaladı hem de Koruncuk’a bağışta bulundu. Arzum Okka’nın da sponsorları arasında yer aldığı etkinlikte konuşan Koruncuk Vakfı İzmir Şube Başkanı Işıl Nişli, “Hatırına 40 yıl ömür biçilmiş Türk Kahvesi Koruncuklu çocuklarımıza umut olacak. Sevince, mutluluğa, yeni başlangıçlara aracılık eden kahvenin yine güzel bir başlangıca aracılık etmesini diliyoruz. Bizim kahvemizin içinde umut var, sevgi var” dedi.

Yabancı uyruklu anne ve kız Porsuk Çayı'na düştüEskişehir’de, kızıyla birlikte Porsuk Çayı'na düşen yabancı uyruklu bir kadın kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.
18 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber