Bu sese kulak verin

ORGAN Nakli Haftası, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde de kokteylle kutlandı. Nakille hayata yeniden ‘Merhaba’ diyenlerle, organ bağışında bulunanlar bir araya geldi.

Bu sese kulak verin

Etkinliğe, kronik böbrek yetmezliği nedeniyle yıllarca tedavi gören ve sonunda kadavradan alınan böbrekle sağlığına kavuşan 15 yaşındaki Pınar Zeytin’in sözleri damga vurdu. Şirinyer Saadet Emir İlköğretim Okulu öğrencisi Zeytin, şunları söyledi:
“YILLARCA diyalize girdim. Doktorlar, organ naklinin şart olduğunu söyledi. Annem vermek istedi ama dokular uymadı. Umutlarım yıkılmıştı. Her gün dua ediyordum. Nihayet, geçen yıl bir sabah uygun donör çıktığına ilişkin haber geldi. Yeniden sağlığıma kavuştum. Şu anda binlerce insanın bağış beklediğini biliyorum. Lütfen organlarınızı bağışlayın. Dün benim için gerekliydi. Bugün başkaları bekliyor. Yarın sizin de başınıza gelebilir.”

İstanbul’da film sahnelerini aratmayan dolandırıcılık olayı kameradaİzmir’de yaşayan bir vatandaşı telefonla arayarak kendini bankacı olarak tanıtan 6 şüpheli, Kağıthane’deki bir bankadan vatandaşın üzerine 94 bin 500 lira kredi çekti. Bankaya giderek paraları çeken şahıslardan biri fazla pay almak için diğer 2 suç ortağı tarafından polis süsü verilerek kaçırıldı. Dolandırıcıların birbirini dolandırdığı olayda polis ekipleri şahısları 24 saat geçmeden yakaladı. Film sahnelerini aratmayan o anlar ise kameralara yansıdı.
DİYARBAKIR ERGANİ İLKÖĞRETİM OKULUNA GİTTİK - VLOGTürkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Lenovo Diyarbakır Ergani İlköğretim Okulu için hazırladıkları projeye Milliyet Teknoloji Editörümüz Batuhan Dönertaş'ı davet etti. Hayata geçirilen proje kapsamında Diyarbakırlı çocuklar, son teknolojik ekipmanlara kavuşarak, birbirinden farklı alanlarda bilim ve teknolojik yeniliklere ayak uydurdular.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber