BU SESE KULAK VERIN

Süper Lig’e koşan üç İzmir ekibi Altay (3) Buca (4) ve Karşıyaka (5) taraftarlarına ve kentebüyük heyecan getirirken kulüp başkanları ‘Bize destek lazım, hemen lazım’ diye haykırdı

BU SESE KULAK VERIN

Bank Asya 1. Ligi’nde yer alan üç İzmir ekibi ligin 15. haftası geride kalırken aldığı başarılı sonuçlarla Süper Lig için kente umut vermeye başladı. Fakat, üç kulübün de en büyük sıkıntısı ekonomik. Transfer taksitlerini ve maçbaşı alacakları ödemekte zorlanan Altay, Bucaspor ve Karşıyaka para desteği olmadığı takdirde Süper Lig hedefine ulaşmakta zorlonacak gibi görülüyor. Milliyet EGE, üç kulübün başkanıyla da konuşarak İzmirlilerden ne beklediklerini sordu...

Sindiremiyorum
Niyazi Konuşmaz (Altay Başkanı):
Üç İzmir takımı ilk defa Süper Lig kapısına bu kadar yaklaştı. Fakat, maalesef İzmir’den ekonomik anlamda yeterince şans göremiyoruz. İki sene önce İzmir Büyükşehir Belediye ligde hiç iddiamız yokken, takım 12.-13. sırada iken kulübe para yardımı yapıyordu. Fakat bugün üçüncü sırada olmamıza rağmen bu desteği göremiyoruz. Katkı yok. Bu durumu içime sindiremiyorum. Karabük ve Konyalıların kulüplerine yaptığı yardımın onda biri Altay, KSK ve Buca’ya yapılsa puan durumunda uzak ara önde olurduk. Aslında sadece belediyeden yardım beklememizde doğru değil. İzmirli işadamları ve kurumlarda bizi önem vermiyor. Örneğin evimizde oynacağımız bir maç öncesi otelde kamp yapacağız bize en küçük bir indirimde bile bulunmuyorlar. Bu bir jesttir. Fakat onu bile göremiyoruz.


İzmir için önemliyiz
Akif Ersezgin (KSK Başkanı):
Önce, Süper Lig’de bir takımın olması önemli mi, değil mi? onu sormamız lazım. Bana göre bu kentin tanıtımı için bir değil, birden fazla kulübün Süper Lig’de olması gerekir. Çünkü bir üst lig insanları biraya getirecek, şehirde ekonomik hareketlenmeyi sağlayacak bir olay. Hatırlayın, EXPO’da çalışanların sorduğu en önemli sorulardan biri Süper Lig’de takımımızın olup olmadığıydı. İzmir’den yeterince destek aldığımızı söylememem ama kimsenin boğazına sarılıp bize yardım edeceksiniz de diyemem. Bize yardım yapın deme hakkımız yok. Fakat, Spor kulüplerinin kesinlikle desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Hedefe ulaşmak için çok büyük paralara gerek yok. Desteğin miktarı ya da büyüklüğü önemli değil. Önemli olan niyet. Spor Kulüpleri İzmir için önemlidir. Hem desteklenmeli hem de denetlenmelidir. Destek verilecekse şimdi verilsin.

Destek şimdi verilsin
Erdal Gündoğan (Bucaspor):
Geçmiş dönemlerde kulüplere destek geliyordu. Bu dönem yok. Üç İzmir takımı ilk altı içinde ve hedefe çok yakın. Bucaspor olarak bütçemizde geçmiş dönemden gelen açıklarımız var ve bu yıl hedefe koşarken yalnız Buca Belediyesi’nden maddi ve manevi destek aldık. Geçtiğimiz günlerde TEB ve İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı ortak projesinden kısıtlı dahi olsa gelen yardım, moral ve motivasyon olarak yalnız olmadığımızı hissettirdi. Süper Lig’e çıkmaya yakın ekiplerden biriyiz ve yarı devre yalaşırken elimizde ki mevcut kadroyu korumak istiyoruz. Bugün için mevcut kadroyu bozmadan yürümemiz için takribi olarak yıl sonuna kadar 750 bin liraya ihtiyacımız var. İzmirliler bize para versin diye çıkıp dolaşmıyoruz ama herkes durumun ne olduğunu bilsin. Süper Lig’de temsil edilmek İzmir için önemli ve bir şeyler yapılmak isteniyorsa şimdi yapılsın, yoksa sonradan gelecek destek geç olur.

Antalya'da kırmızı alarmMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Antalya'da 6 ilçe için verdiği 'kırmızı' uyarıdan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü'nde tüm izinler iptal edildi. Her iki kurum izinde olan personelini de yarın göreve çağırdı.
Şahan Gökbakar: Ne oldum değil, ne olacağım diyeceksin!Şahan Gökbakar, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile son dönemde kendisine gelen eleştirilere ilginç bir gönderme yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber