Buca’da umut veren merkez

Buca’da umut veren merkez

Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi, yeni dönemde öğrencilerin birinci tercihi oldu. Geleceğini doğru şekillendirmek isteyen 400 üniversite adayı başvuruda bulundu.

Eğitime yatırım, geleceğe yatırımdır ilkesiyle çalışmalarına yön veren Buca Belediyesi, Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’yle binlerce öğrencinin umudu oldu. Eğitimde fırsat eşitliğini ücretsiz sunan merkez, üniversite adaylarına sağladığı ders desteği ile yüzde 92’lik başarı oranını yakaladı.

Öğrencilerin elinden tutarak üniversite hayallerini gerçekleştiren Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi, yeni dönem için ön kayıt yaptıran adaylara 27-28 ve 29 Ağustos tarihlerinde seviye tespit sınavının ardından 17 Eylül’den itibaren eğitim dönemine başlayacak. Yeni eğitim döneminde 240 üniversite adayına eğitim vermeyi planlayan Merkezde dersler 15 Haziran 2019’a kadar sürecek.

Modern ve teknolojik

Fiziki ve teknik koşullarda son teknoloji ile donatılan, 600 bin lira maliyetle 6 katlı olarak düzenlenen Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi, engelli kullanımına da uygun olarak hizmet veriyor. Zemin katında, öğrencilerin boş zamanlarını okuyarak ve dinlenerek geçirebilecekleri kafeterya ve kitap kafe yer alan Merkezin 1, 2, 3 ve 4. katlarında ise 10 ve 15 kişilik ikişer adet derslik bulunuyor.

Ayrıldığı sevgilisini vurup intihar ettiKuşadası’nda emlakçılık yapan sevgilisini pompalı tüfekle yaralayan bir kişi, olaydan bir saat sonra kendini vurarak intihar etti. Hastaneye kaldırılan yaralı kadının hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.
Türkiye: Mektup çöpe atıldı, yanıtı Barış Pınarı HarekâtıCNN Türk'e konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD lideri Trump'ın diplomatik nezaketten yoksun mektubunun reddedildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber