BURAYA KRİZ VIZ GELİYOR

Ekonomik kriz en çok çarşı pazarı vurdu. Bayram alışverişi bile canlılık getirmedi. Ama bir yer var ki, kriz dinlemiyor. Bitpazarı dolup taşıyor

BURAYA KRİZ VIZ GELİYOR

Canlılığını kaybetmiyor
İZMİR’DE Yeşildere Yolu kenarında kurulan bitpazarı her pazar mahşer yerine dönüyor. Dünyayı sarsan, piyasaları yangın yerine çeviren ekonomik krizin teğet geçtiği, canlılığını hiç kaybetmeyen bu sıradışı pazar, Ramazan Bayramı öncesinde daha da hareketlendi. Her hafta sonunda buraya uğramadan edemeyen antika eşya meraklılarının yanı sıra yakınları için birbirinden ilginç bayram hediyelikleri almak isteyenler de akın akın geldi.

İğne atsan yere düşmez
KIYAFET ayakkabı gibi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışanlar da eklenince “İğne atsan yere düşmez” dedirten görüntüler ortaya çıktı. Osmanlı döneminden dürbünlerin, likör kadehlerin, şamdanların, çeşitli süs eşyalarının, yıllar öncesinden kasetlerin, tabakların, kıyafetlerin
olduğu tezgahlarda adeta sıra kapma yarışı yapıldı. İhtiyaçlarını ucuza karşılayan vatandaşın da esnafın da yüzü güldü, çifte bayram yaşandı.

Emine Bulut, adım adım ölüme böyle götürüldü!Kırıkkale’de Emine Bulut'un (38), eski eşi Fedai Varan (43) tarafından 10 yaşındaki kızları F.B.V.'nin gözleri önünde adım adım ölüme götürülmesi, mobese kamerasına yansıdı.
20 Ekim 2019 Magazin Bülteni20 Ekim 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber