Geri Dön

Büyük Altay güç topluyor

Altay, ligin ilk yarısında beklenen performansı veremedi. İlk devreyi 17 puanla düşme potasının 2 sıra üstünde tamamlayan siyah beyazlıları değerlendiren yazarlarımız, “Yönetim ve teknik heyet tespiti ve teşhisi yaptı, şimdi tedavi sürecinde. Ligin ikinci yarısında taraftarıyla bütünleşerek çıkışa geçecekler” dedi.

Büyük Altay güç topluyor

Büyük Altay güç topluyor

Rüya gibi 2 sezon geçirerek Spor Toto 1. Lig’e yükselen Altay, birinci devredeki performansı ile hayal kırıklığı yaşattı. 17 maçlık süreçte sadece 4 galibiyet alarak devreyi 17 puanla kapatan siyah beyazlıları Milliyet Ege Spor’un usta isimleri değerlendirdi.

1. Altay’ın ilk yarıdaki performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bülent Buda: Lige etkili giriş yapıp devamını getiremediler. Takım olma kimliğinde haftalar ilerledikçe sorunlar gözlendi. Sözgelimi, kalede Emre. Ve yabancı transferle de haftalar ilerledikçe gözlenen sorunlar. Üstüne bir de teknik adam değişikliği. Bunların toplamı sonuçta başarısızlık.

Fatih Tanfer: İki yıl üst üste şampiyonluk yaşamış Büyük Altay, Süper Lig parolasıyla başladığı sezonun ilk haftalarında iyi sonuçlar almasına rağmen sonrasında nedendir bilinmez büyük bir düşüşle ilk yarıyı bitirdi. Bu düşüşün gerekçelerini yönetim ve teknik heyet tespit etmiştir. Ligin ilk yarısını 17 puanla 14. sırada bitirdi. Düşme hattındaki Eskişehirspor’un puanının 16 olduğu düşünülürse durumun ciddiyeti ortaya çıkar. Büyük Altay vefakar taraftarı ve güçlü kadrosuyla bu sıkıntılı günleri atlatıp devre arasında yapacağı doğru transfer hamleleri ve kadrodaki düzenlemeleri ile ligi ilk 10 içinde biterebilir. Ancak bütün doğruların birleşmesi şartıyla. Takım halinde beklenilen potansiyelin çok altında kaldılar. Ellerinde büyük golcü Marco Paşa varken. Altay, orta sahası takımın en sıkıntılı bölgesiydi. (Yapılan Putsila ve Tatos transferleri bu sorunun tespiti ve çözümü için gerekli olan iki oyuncu olduğuna inanıyorum.) Bu sorunun halledilmesi, özlenen Altay’ın oluşmasında büyük rol oynayacaktır.

2. İlk yarıda başarı ve mücadeleleriyle öne çıkan oyuncular kimler?

Bülent Buda: Savunmadaki istikrarlı görünümüyle İbrahim Öztürk. Elbette ki golcü Marco. Görüldüğü gibi isimler az. Çünkü neredeyse takımın bütününde bir istikrarsızlık egemendi. Bir türlü takım olma bilincini ve devamlılığı yakalayamadılar. Kötü sonuçlar da birbiri ardına geldi.

Fatih Tanfer: Kaleci Emre. (birkaç maç kendisinden beklenmeyen hatalar yapmasına rağmen) Yaşına rağmen gençlerin performansını örnek alması gereken İbrahim Öztürk ve hücumda Marco. Hepsi bu kadar...

3. Takviye yapılması gereken mevkiler nereleri ve hedef ne olmalıdır?

Bülent Buda: Eğer yapabilirseniz çok futbolcu lazım. Bunun da karşılığı para. Finansman. Neredeyse takıma bütünüyle bir orta alan lazım. Bunların yanı sıra gol bölgelerini destekleyecek kanat oyuncuları ile bütün takımı orta alanda çekip çevirecek bir orta alan futbolcusu. Bence yönetimin işi zor. Ama iki yıl üst üste şampiyonluk yaşatan yönetim bunun da üstesinden gelecektir.

Fatih Tanfer: Kesinlikle takımın orta alanına bir değil iki oyuncuyla takviye yapılmalıdır. Lider bir oyuncu eksikliği net görülen sıkıntıdır. Elindeki oyunculardan bu performansı devre arası çalışmasıyla karşılayacak olan oyuncu olursa o da takıma katkı sebebi olacaktır. Ayrıca Marco’ya kanatlardan top gelmesi konusunda etkili bir kanat oyuncusuna da ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

YARIN: DENİZLİSPOR

İstanbul'da şoke eden olay! O marka araçlar hedefte...İstanbul'da son günlerde araç farı hırsızlığı sayısı oldukça arttı. Motosikletle gelen hırsızlar farları saniyeler içinde söküp çalıyor. Basitçe sökülen farlar değerinden oldukça yüksek fiyata satılıyor.
Müge Anlı canlı yayınında tüyler ürperten itiraflar!ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı'nın programında kızını aramaya gelen Zeynep Ergül, kayıp Mehmet Muharrem Erbay olayını tekrar gündeme gelmesine sebep oldu. Geçen hafta canlı yayında gözaltına alınarak Jandarma'da ifadesi alınan Zeynep Ergül açıklamaları programa damga vurdu. İmam olan ağabey Cahit Ergül'ün itirafı herkesi şoke etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber