Çakabey’de, fark yaratan program

Türkiye’nin en başarılı ilk 10 eğitim kurumu arasında bulunan Özel Çakabey Okulları, okul öncesi ve ilkokulda 21. yüzyıl becerilerini geliştiren programı ile dikkat çekiyor

Çakabey’de, fark  yaratan program

Lise ve üniversiteye giriş sınavlarında tüm öğrencilerinin yüksek ortalaması ile yıllardır Türkiye’nin en başarılı ilk 10 okulu arasında bulunan, her branşta dünya dereceleri kazanan Özel Çakabey Okulları, okul öncesi ve ilkokulda 21. yüzyıl becerilerini geliştiren programı ile dikkat çekiyor. “Bugün okul öncesi ve ilkokul çağında olan çocuklar, 2030’lu yıllarda yaşamda yerlerini almak için hazır olmalılar” diyen İlkokul Müdürü Nesligül Keçeciler, bu sebeple beş yıldır akademisyenler ile birlikte okul öncesi ve ilkokul programlarını farklılaştırdıklarının altını çizdi.

Tek tek tasarlanıyor

“Özgün eğitim modelimizde, MEB müfredatını temel alarak, tüm derslerdeki kazanımları tek tek ele alıp zenginleştirdik” diyen Keçeciler, şöyle devam etti: “Tüm sınıf gruplarımızda öğretme teknikleri, etkinlikler, materyaller ve değerlendirme araçları ile her 40 dakika tek tek tasarlanmaktadır. Üstelik farklılaştırılmış öğretim tekniklerini de kullanarak her öğrencimizin öğrenme hızına, ihtiyaçlarına cevap veren bir sistem uyguluyoruz. Düşünme ve yaşam becerileri eğitiminde, dağınık bir takım etkinlikler değil, tüm ilkokulu kapsayan gerçek bir program uyguluyoruz. Bu alandaki deneyim ve bilgi seviyemiz ile artık okulumuza özgü yayınlarımızı hazırlıyor ve kullanıyoruz.”

UNESCO’nun açıkladığı 21. yüzyıl becerileri nedir?

Problem belirleme, formülleştirme ve çözme

Yaratıcılık ve entelektüel merak

Kendi kendini yönetme

Eleştirel düşünme ve sistem düşüncesi

İletişim becerileri

Bilgi ve medya okuryazarlığı

İşbirliği becerisi

Sorumluluk ve uyum becerisi

Sosyal sorumluluk

"Barış Pınarı Operasyonuna ara vereceğiz, bu bir ateşkes değildir"Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence arasında Ankara'da yapılan görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Mevlüt Çavuşoğlu: "PKK/YPG'nin 120 saat içinde çıkması için Barış Pınarı Operasyonuna ara vereceğiz, bu bir ateşkes değildir."
Türkiye: Mektup çöpe atıldı, yanıtı Barış Pınarı HarekâtıCNN Türk'e konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD lideri Trump'ın diplomatik nezaketten yoksun mektubunun reddedildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber