Geri Dön

Çakabey’de Karadeniz esintisi

Özel Çakabey Okulları tarafından “Kültür Hazinesi Anadolu” projesi kapsamında Karadeniz Gecesi yapıldı.

Çakabey’de Karadeniz esintisi

Daha önce Şanlıurfa Sıra Gecesi ile bu kültürü tanıtan Çakabey Okulları, bu kez de yemekleri, dansları ve müziği ile Karadeniz esintisini Ege’ye taşıdı. 2 bine yakın Çakabeyli’nin bir araya geldiği gecede, Çakabey Karadeniz Ekibi, Ege Üniversitesi Konservatuvarı öğrencilerinden oluşan halkoyunları ekibi ve Grup Karmate sahne aldı. Birlikte şarkılar, türküler söylendi, horon tepildi. Veliler de öğrenciler de bol müzikli, hoş bir gecenin tadını çıkanrdı.

Jazfive’den müzik gecesi
Soyer Kültür Sanat Fabrikası bünyesinde açılan Jazz Studio’daki ilk konser gerçekleştirildi. Seyirciler, 60’lı yılların hard bop ve avant-garde tarzları çizgisinde, modern doğaçlamalarla yorumlayan Jazzfive Grubu’nun müziği ile çok güzel bir akşam geçirdi. Her hafta genç gruplara da kapılarını açacak Jazz Studio’da Jazz Müziği, Blues geceleri düzenlenecek.

Mert Optik’te veda partisi düzenlendi
Türkiye’deki büyük optik zincirlerinden Mert Optik’te 20 yıl başarılı hizmetler veren ve emekli olan Hasan Özpekinsel’e Alsancak Pirpirim Restoran’da veda partisi verildi. Veda yemeğine, Mert Optik Yönetim Kurulu Başkanı Mert Pala ve yine uzun yıllar Mert Optik çatısı altında çalışan personeller katıldı. Pala, bugüne kadarki başarılı çalışmaları ve katkılarından ötürü Hasan Özpekin-sel’e bir teşekkür plaketi verdi.

Ekşioğlu’ndan farklı sergi
Türk karikatür ve grafik sanatının uluslararası üne sahip ismi Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserleri İş Sanat İzmir Galerisi’nde sergilenmeye başlandı. Özgün çalışmaları kadar “The New Yorker” dergisi için hazırladığı kapaklarla ve özellikle 11 Eylül özel sayısı kapak çalışmasıyla adından söz ettiren sanatçının eserleri çok beğenildi. kşioğlu’nun sergisi, 3 Aralık’a kadar gezilebilecek.

Antalya'da görülen 'ay balığı' şaşırttıAntalya Körfezi'nde amatör balıkçılar tarafından Akdeniz ekosisteminde nadir görülen "ay balığı" görüntüledi. Antalya Balıkçı Barınağı'ndan denize açılan kaptan Mehmet Sezgin Saman ve beraberindeki amatör balıkçılar, Beldibi Mahallesi açıklarında su yüzeyinde bir balığın yüzgecini fark etti. İlk anda balığın köpek balığı olduğunu düşünen balıkçılar, yaklaştıklarında Akdeniz'de nadir görülen ve bilimsel adı "mola mola" olan ay balığı olduğunu fark etti. Tekneye 2 metre kadar yaklaşan balığı görüntüleyen balıkçılar, şaşkınlıklarının yanı sıra büyük heyecan yaşadı.
15 Aralık 2019 Magazin Bülteni15 Aralık 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber