Çeşme Ilıca’ya Antik Pazaryeri yapılacak

Çeşme Belediyesi tarafından projelendirilen ve Ilıca’da yaptırılmak üzere ihalesi düzenlenen Antika Pazaryeri’ni inşaasını 6 firma arasından 683 bin TL ile en iyi teklifi veren Emin Reha Gürgün adlı firma kazandı.

Çeşme Ilıca’ya Antik Pazaryeri yapılacak

Şubat ayında tamamlanması planlanan pazaryeri 956 metrekarelik bir alanda inşa edilecek. Çeşme Belediyesi Fen İşleri Müdürü Fatih Taylan, Antika Pazaryeri’nin imar planına göre tek katlı ve 4 metre yükseklikte etrafı açık, üzeri kapalı 4 pazaryeri bölmesinden oluşacak şekilde tasarlandığını ve bu bölmelerin de birbirine bağlandığını söyledi.

4 bölmeden oluşuyor
Taylan, “Engelli vatandaşlarımız da düşünülerek yapıda merdiven kullanılmadı, bütün yükseklik farkları rampalarla çözümlendi. Zemin katta bulunan 4 pazaryeri bölmesinden her birinin alanı 222 metrekare olacak. Bu bölmelerin etrafı demir ferforje korkuluklarla kapatılarak kontrol bakımından giriş ve çıkışların ara bölümlerden yapılması planlandı. Bu bölümlerin her biri 23 metrekare olacak. Giriş bölümleri her iki yönde rampalarla saha kotuna bağlandı” diye konuştu.

Hediyelik eşya da satılacak
Taylan, “Bölge halkının ürettiği veya temin ettiği hediyelik eşya gibi ürünler, beldemiz ziyaretçilerine sunabilecek. Antika Pazaryeri binası temeli ile kolon ve kirişleri betonarme, çatısı ise çelik konstrüksiyon olarak planlandı. Çatı kaplaması olarak ışık ihtiyacına göre şeffaf veya mat olarak planlandı” dedi.

Kasırga vurdu: Çatılar uçtu, binalar çöktü!ABD'nin Teksas eyaletinde dün gece etkili olan kasırga, hayatı olumsuz etkiledi. Yetkililer, ölü ya da yaralı olmadığını ancak çok sayıda binanın hasar gördüğünü bildirdi.
21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber