‘Çevreyle marka olacağız’

‘Çevreyle marka olacağız’

Denizli’nin Pamukkale Belediyesi, ilçenin çevre kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla yer altı çöp toplama sistemini hayata geçiriyor. Pamukkale Belediyesi, modern yeraltı çöp konteyneri sistemiyle çöp ve atıkları yer altında izole ederek, koku, bakteri, hastalık ve birçok istenmeyen çevre kirliliği ile birlikte oluşan görsel kirliliğin önüne geçmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda 80 adet birer tonluk yer altı çöp konteyneri alındı.

Konteyner sistemi

Bu yıl içinde öncelikle turizm bölgeleri Pamukkale ve Karahayıt mahallelerine yerleştirilecek olan yer altı çöp konteyneri sistemiyle, çevre kirliliğinin ve kötü koku yayılmasının da önüne geçilecek. 2018 yılında ilçenin bazı bölümlerine 50 adet yer altı çöp toplama sistemi kurulacak. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, marka ilçelerden biri olmak istediklerini ifade etti, “İlçemizin daha güzel hale gelmesi adına, modern yer altı çöp konteyneri sistemini ilçemizde yaygınlaştıracağız. Modern yer altı akıllı çöp toplama konteynerlerinin çevredeki hoş olmayan görüntülerin oluşmasının da önüne geçeceğiz. İlçemizin turizm şehri olduğundan dolayı öncelikle turizm bölgesinde bu çalışmayı yapmayı planlıyoruz. Hedefimiz, çevre dostu bir kent olmak” dedi.

Kasırga vurdu: Çatılar uçtu, binalar çöktü!ABD'nin Teksas eyaletinde dün gece etkili olan kasırga, hayatı olumsuz etkiledi. Yetkililer, ölü ya da yaralı olmadığını ancak çok sayıda binanın hasar gördüğünü bildirdi.
21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber