“Çiğli’ye mülteci kampı kuramazsınız”

Gaziantep’te yaşanan hain saldırıyı sert bir dille eleştiren CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, bölücülerin iktidar eliyle şımartıldığını söyledi.

“Çiğli’ye mülteci kampı kuramazsınız”

Çıray, yaşananların, AKP’nin çapsız politikalarının sonucu olduğunu, İzmir’in de hedef tahtasına konulmaya çalışıldığını öne sürdü. Çiğli’ye kurulacak mülteci kampını, kentin kalbine saplanmış bir hançer olarak niteleyen Çıray, İzmirlileri direnişe davet etti.
İzmir’in kalbine hançer
İkinci kurtuluş savaşının başladığını vurgulayan Aytun Çıray, Çiğli’ye yapılması planlanan mülteci kampını İzmir’in istemediğini belirtti. Çıray, şu açıklamayı yaptı: “Çiğli’ye mülteci kampı, İzmir’in kalbine indirilmiş hançerdir. İktidar, bu adımıyla İzmir ile hesaplaşmayı sürdürmeye çalışıyor. Her türlü kötü niyetlinin, karanlık istihbarat ve terör organizasyonu elemanlarının cirit atabileceği Suriye kampına direnmeliyiz. Bu sözde mülteci kampını uğursuz bir hançer gibi İzmir’in bağrına saplanmasına engel olmalıyız. Bu kampın İzmir’e kurulmak istenmesinin nedeni AKP’nin İzmir’e ve İzmirlilere duydukları dinmez hıncın ve nefretin kanıtıdır.”

İki kadını başına vurarak bayıltan adam, cani çıktıAntalya'nın Kumluca ilçesinde, 6 gün önce, adres sorma bahanesiyle yanına yaklaştığı Zeynep Çıldır'ı (91) evin arka tarafındaki kümese götürüp, kafasına çekiçle vurduktan sonra gasbeden ve olay yerinden kaçan Ali Aslan (51), polis ekiplerince yakalandı. Aslan'ın, küçük yaştaki çocuğa tecavüz edip öldürmek suçundan 23 yıl hapis yattığı ve olaydan önce Kepez ilçesinde bir kadını daha sert cisimle kafasına vurup, gasbettiği ortaya çıktı.
Sivas Katmeri tescillendiSivas yöresine özgü lezzet taşıyan Sivas katmeri, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret alarak tescillendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber