Cizre’ye dost köprüsü

Cizre’ye dost köprüsü

Karşıyaka Belediyesi İsmail Hakkı Tonguç Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM), Türkiye’nin farklı kentlerindeki ihtiyaç sahibi çocuklara da yardım eli uzatıyor. Bu kapsamda Pergamon Lions Kulübü ile işbirliği yapan merkez, Şırnak’ın Cizre ilçesi Koçpınar Köyün’deki Dicle İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin çeşitli eksiklerini tamamladı. Kitap, kazak, gömlek, bot, kırtasiye malzemesi, spor malzemesi ve top gibi çeşitli eşyaların yer aldığı 20 koli, Şırnaklı öğrenciler tarafından büyük sevinçle karşılandı. Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Geleceğin teminatı çocuklarımızın en iyi şartlarda yetişmesini istiyoruz. Dayanışma ve yardımlaşma faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi. l DHA

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.
Hayvanlar "buzlu menüler"le serinliyorHava sıcaklıklarının yaz aylarında zaman zaman yüksek seyrettiği İzmir'deki Doğal Yaşam Parkı'nda farklı türdeki hayvanlar, kendilerine özel olarak hazırlanan "yaz menüsü" ile serinliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber