Çocuklar çok sevecek

Çeşme Devlet Hastanesi’ne bir destek de İçimdeki Çocuk Derneği’nden geldi. Dernek, Çocuk Polikliniği’ne tıbbi cihazların yanı sıra iki de akülü araba bağışladı. Bu yardım çocukların sevinç çığlıklarıyla karşılandı

Çocuklar çok sevecek

Merkezi İzmir’de bulunan İçimdeki Çocuk Derneği, Çeşme Devlet Hastanesi’nin Çocuk Polikliniği’ne çeşitli tıbbi cihazlar ile birlikte iki akülü araba bağışladı. Yeni yapılan modern binasında sağlık hizmeti veren Çeşme Devlet Hastanesi’nin tıbbi cihaz gereksinimleri, Alper Çizgenakat Hastane Gönüllüleri Derneği’nin yanı sıra yardımseverler ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından karşılanmaya devam ediyor. Merkezi İzmir’de bulunan İçimdeki Çocuk Derneği de, Çeşme Devlet Hastanesi’nin Çocuk Polikliniği’nin ihtiyacı olan bazı tıbbi cihazların yanı sıra, yatarak tedavi gören çocuk hastaların gerektiğinde gezerek sıkılmasının önüne geçmek için iki de akülü araba bağışladı.
‘Hayat veriyorlar, teşekkürler’
Dernek yöneticilerinden tıbbi cihazları ve akülü arabaları teslim alan Çeşme Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Atıl Birol, 6 aydır görev yaptığı hastanenin güzel bir özelliği olduğunu vurgulayarak, “Bağışçılarımız bize hep hayat veriyor. Bugün de İçimizdeki Çocuk Derneği’nin bize katkıları oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yardımseverlerin katkılarıyla hastanemiz daha da modernleşecek” diye konuştu.
İçimdeki Çocuk Derneği Başkan Yardımcısı Aslı Yıldırım da, derneği 2014 yılında kurduklarını belirtti, “Derneğimizin kuruluşundan bu yana yardıma muhtaç çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Çeşme Devlet Hastanesi’ne yardımda bulunuyoruz. Alper Çizgenakat Hastane Gönüllüleri Derneği Başkanı Emine Çizgenakat ile de bağlantı halindeyiz. İzmir’de yapılan bazı organizasyonların gelirleri derneğimize bağış olarak geliyor” diye konuştu.
İçimdeki Çocuk Derneği tarafından yapılan bağışlar arasında, Çocuk Polikliniği’nde yenidoğan bebeklerin sarılık hastalığı kontrolü için ihtiyaç duyulan, kan almadan kızılötesi ışınlarla ölçüm yapabilen 1 tıbbi cihaz, tedavi gören yenidoğan bebek ve çocuk hastaların kanındaki oksijen düzeyini ölçen 2 tıbbi cihaz, yenidoğan bebek ve çocuklara verilen ilaçların doz ve aralığını düzenleyen 3 cihaz, çocuk hastalar için kulaktan ölçüm yapan 10 ateş ölçer, yenidoğan bebeklerin sarılık hastalığının tedavisinde kullanılan 1 fototerapi cihazı, ameliyathanede ve doğum salonunda yenidoğan bebeğin vücut ısısını belirli derecede tutmak için 2 radyan ısıtıcı bulunuyor.
Doyasıya eğlendiler
Tıbbi cihazların ve akülü arabaların hastane yönetimine tesliminin ardından, hastanede tedavi gören iki çocuk sevinç çığlıkları atarak akülü arabaların keyfini çıkardı.

Terör örgütü yine sivilleri hedef aldı! Ölüler ve yaralılar varMilli Savunma Bakanlığı (MSB), terör örgütü PKK/YPG'nin Rasulayn'daki bombalı araç saldırısında 2 sivilin hayatını kaybettiğini, 10'dan fazla sivilin yaralandığını bildirdi.
Kara delik fotoğrafını çeken Türk: Feryal Özel - Röportaj2019 Nisan'da yayınlanan kara delik fotoğrafını çeken ekibin üyesi, NASA'da çalışan Feryal Özel ile röportaj yaptık.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber