‘Çocuklara, sanat dolu pencere açtık’

‘Çocuklara, sanat dolu pencere açtık’

Zeytin Çekirdekleri, Rahmi Koç Müzesi, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nü gezdi.

Ayvalık Belediyesi’nin, ilçedeki çocukların sosyal gelişim ve yeteneklerini güçlendirmek için ücretsiz olarak düzenlediği müzik, sanat, spor ve eğitim programı olan Zeytin Çekirdekleri, kent dışında da konser vermeye devam ediyor. ‘Bir çocuk gelişir, dünya değişir’ inancıyla çocuklara sanat dolu bir pencere açmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Zeytin Çekirdeklerimiz büyük bir gururla Ayvalık’ı temsil ediyor” dedi. Ankara, İstanbul, Bergama ve Çanakkale’de 25’ten fazla konser veren Zeytin Çekirdekleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamına Fransa’ya davet edildi ve Paris’te konser verdi. 85 eğitim gönüllüsünün destek verdiği bin 700 çocuğun eğitim aldığı projede oluşturulan Zeytin Çekirdekleri Orkestrası ve korosu, Chromas Koro ile Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de 21 Mayıs akşamı konser verdi. Koro, ‘Atam’, ‘Sunrise sunset’, ‘İmagine’ gibi şarkıların yanı sıra ‘Zeytin Çekirdekleri Marşı’ ve ‘Ayvalık Çarşı’yı yorumladı.

İzmit’te fuhuş baskını! Kıskıvrak yakalandılarİzmit’te, bir evde fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine polis ekiplerince operasyon düzenlendi. Operasyonda fuhşa aracılık ettiği iddia edilen M.S. (31) ve sevgilisi H.A. (47) ile fuhşa zorlandıkları iddia edilen Azerbaycan uyruklu 2 kadın gözaltına alındı.
20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber