‘Çocuklarım için hayatta kaldım’

‘Çocuklarım için hayatta kaldım’

Hem kanser tedavisi olan hem de ikiz bebeklerini dünyaya getiren Meryem Avcılar, kadının gücünü bir kez daha herkese gösterdi.

İzmir’de, ilk çocuğunu dünyaya getirdikten üç yıl sonra meme kanseri olduğunu öğrenen ve tedavinin ardından doktorların “Hamile kalamazsın” dediği Meryem Avcılar, ikiz doğurdu. Tek göğsü alınan ve bir yıla yakın süre kemoterapi tedavisi gören Avcılar, bir yıl sonra diğer göğsünde de kötü huylu tümör olduğunu öğrendi, aynı gün müjdeli haberi de aldı. “Bebekleri aldır” sözlerine kulak tıkayan Avcılar, hem kanseri yendi hem de ikiz bebeklerini kucağına aldı.

İki yaşına geldiler

İkizler 13 haftalıkken ameliyatla diğer göğsü alınan Avcılar, bir yandan da kemoterapi tedavisi gördü. Avcılar, yaşadığı sıkıntılara rağmen Alya ve Alas ismini verdiği ikizlerini dünyaya getirdi. Alya, kalbi delik olarak doğdu ve geçirdiği ameliyatla sağlığına kavuştu.

Hastalığının tekrarlamasıyla birlikte hamileliğini öğrendiğinde çok şaşırdığını belirten Avcılar, “Süreçte bir taraftan hamileliğin vermiş olduğu ağırlık diğer taraftan ise kemoterapi beni çok yordu ama onlar benim umudum oldu. Beraber savaştık, onlar karnımda, ben kemoterapi alırken savaştı, ben de onlar için ayakta kaldım. İkizlerim benim mucizelerim. Bebeklerim 2 yaşına geldi, sağlığımız çok iyi. Benim durumumda olanlar varsa hiç morallerini bozmasınlar, hayat bittiği yerden yeniden başlıyor” dedi.

Avcılar, bu süreçte en büyük desteği kendisine eşinin verdiğini, onun da ikizleri sakat bile dünyaya gelse doğurmasını istediğini ifade etti.

Fuhuş operasyonunda gelin ve görümce gözaltına alındıİzmit'te, polis ekiplerince masaj derneğine düzenlenen fuhuş operasyonunda, dernek yöneticileri 7 aylık hamile D.Ö. (22) ile görümcesi N.Ö. (33) gözaltına aldı.
18 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber