Coşkunun adresi Gündoğdu

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde on binler Gündoğdu Meydanı’na akın etti. Hep bir ağızdan marşlar söylendi

Coşkunun adresi Gündoğdu

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü İzmir’de her yıl olduğu gibi yine Gündoğdu Meydanı’nda kutlandı. DİSK, KESK, Türk-İş, TMMOB, İzmir Tabip Odası, İzmir Barosu’nun yer aldığı 1 Mayıs Tertip Komitesi tarafından şekillenen programa Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer de katıldı. Belirlenen 3 toplanma noktasından alana kadar yüründü.

‘Umudun göstergesi’

Saat 14.00’te ana program başladı. İzmir’de ilk defa oluşturulan işçi korosu sahne aldı. İtfaiyeci, şoför, hemşire, büro elemanı, öğretmen, park ve bahçelerdeki işçilerle otoparkçılardan oluşan koro 3 marş söyledi.
Tetip komitesi adına Memiş Sarı, 1 Mayıs bildirisini okudu. İlk kez Büyükşehir Başkanı olarak kutlamalara katılan Soyer de, “Yıllardır bu kadar kalabalık 1 Mayıs kutlanmadı. Bu çok güzel bir şey. Bu coşku 31 Mart sonrasında Türkiye’de doğan umudun büyüdüğünü gösteriyor” dedi. Etkinlikte Başkan Soyer, işçilerle birlikte Çav Belle şarkısını söyledi. Programda, emekçilerin kırmızı çizgisinin kıdem tazminatı olduğu ifade edildi. On binlerce İzmirlinin katıldığı programda Kardeş Türküler Grubu da sahne aldı.

17 yıl sonra döndüğü köyünde süt tesisi kurduEğitimi için gittiği İstanbul'dan 17 yıl sonra memleketi Bitlis'in Tatvan ilçesine dönen Leyla Kaya, aldığı hibe desteğiyle kurduğu tesiste günde 600 litre süt üretimi yapıyor.
Hayvanlar "buzlu menüler"le serinliyorHava sıcaklıklarının yaz aylarında zaman zaman yüksek seyrettiği İzmir'deki Doğal Yaşam Parkı'nda farklı türdeki hayvanlar, kendilerine özel olarak hazırlanan "yaz menüsü" ile serinliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber