Cumhuriyet Meydanı 81 yıl sonra değişiyor

Cumhuriyet Meydanı 81 yıl sonra değişiyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesinde 29 Ekim 1937 yılında açılışı yapılan Cumhuriyet Meydanı’nın çehresini değiştirecek. Büyükşehir Belediyesi ve dört alt yapı kurumuyla (AYDEM- Doğalgaz- Superonline ve Türk Telekom) koordineli olarak çalışmaları devam eden ‘Kentsel Tasarım Yolları’ projesi kapsamında 81 yıl sonra ilk kez düzenlencek meydanda Atatürk anıtında bir değişiklik yapılmadan, doğal dokusuna uygun tasarım ve imalatlar yapılacak. 26 milyon 600 bin liralık proje kapsamında meydanda yapılacak bir dizi değişikliklerle vatandaşların oturabileceği alanlar da inşa edilecek. Dönemin Valisi Recai Güreli tarafından açılışı yapılan Cumhuriyet Meydanı’nın yeni bir görünüme kavuşacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkaı Osman Gürün çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Gürün, şu ifadeleri kullandı: “Altyapı çalışmalarında sona gelindi. Kısa bir süre içerisinde üstyapı çalışmaları da başlatılacak. Heykel etrafında üç şeritli araç yolu, bisiklet yolu, yeşil alanlar ve yaya kaldırımları yapılması, ayrıca kuru havuz imalatları ve yeşil alan düzenlemesi yapılarak halkın
oturabileceği alanlar oluşturmayı planlıyoruz.”

Cumhuriyet Meydanı 81 yıl sonra değişiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince düzenlenen etkinlikte ABD'deki Türk, soydaş ve Müslüman toplumuyla buluştu.
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Amerikalılara FETÖ uyarısıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ABD kamuoyu için oluşturduğu tehlikeye işaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber