Değirmendere’ye yeni su şebekesi

Menderes’in Değirmendere Mahallesi’nde kanal altyapısını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, hem Değirmendere hem de Yeniköy Bahçecik mahallerinin içme suyu şebekesini de baştan sona yeniliyor.

Değirmendere’ye yeni su şebekesi

Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, çevre yerleşimlerin alt yapılarını yenilemeye devam ediyor. Kanal alt yapısı olmayan ve evsel atıkları foseptiklerde toplanan Menderes’in Değirmendere Mahallesi’ni sağlıklı kanal sistemine kavuşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, bu çalışmalar için 1 milyon liranın üzerinde yatırım yapmış ve 6.5 kilometre uzunluğunda kanal hattı döşemişti. 2011 yılında tamamlanan çalışmanın ardından İZSU, Değirmendere ve Yeniköy Bahçecik mahallelerinde eskiyen ve kaçaklara neden olan içme suyu şebekelerini yenilemek için harekete geçti. 1 milyon 117 bin liraya mal olacak çalışmalar 7 ayda tamamlanacak. Toplam 29 bin 658 metre uzunluğunda şebeke döşenecek her iki mahalledeki içme suyu depoları da bakım ve onarımdan geçirilecek. Çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayacak.

Şapka Müzesi İzmir’e geldi

Kültürpark’ta 9 Nisan’a kadar açık kalacak olan Karadeniz Günleri Etkinliği’nde stant açan Kastamonu Valiliği, 400 parçanın bulunduğu Şapka Müzesi’nin bir kısmını fuara taşıdı. Stantta en büyük ilgiyi Atatürk’ün fötr şapkası ve kalpağı görüyor. Atatürk’ün ilk kez fötr şapka giydiği Kastamonu’da açılan Türkiye’nin ilk Şapka Müzesi’nden 20 parça sergileniyor.
ELİF DEMİRCİ

Balıkçıların hijyen sınavı

Foça’daki bulunan balıkçı teknelerinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler hijyen denetimi yaptı. Ekipler, eksiği bulunan tekne sahipleri ve kaptanlarına uyarıda bulundu. 12 metreden daha büyük ve ticari balıkçılık yapan tekneleri kapsayan denetimlerde eksikler belirlendi.
SEYFİ GÜL DHA

Şehit uzman çavuşun son türküsüŞırnak’ta EYP'nin patlaması sonucu şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Kemal Sayar'ın şehit düşmeden önce çekilen videosu ortaya çıktı.
10 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber