Depremzedelerden Foça’da takı sergisi

Van’da 23 Ekim’de meydana gelen depremin ardından İzmir Gençlik ve Spor il Müdürlüğü’nün Foça Su Sporları Merkezi’nde misafir edilen depremzedelere meslek edindirme amacıyla açılan takı kursu sergiyle sona erdi.

Depremzedelerden Foça’da takı sergisi

Takı kursunu bitirenlerle, aynı merkezde açılan okuma-yazma kursunda başarılı olan 8 kadına belgeleri sergi açılışında düzenlenen törenle verildi. Açılışta aralarında depremzede çocukların da bulunduğu folklor ekipleri halk oyunlarından örnekler verdi. Sergi açılış kurdelesi okuma yazma kursunu başarıyla bitiren 64 yaşındaki Emine Yıldız tarafından alkışlar arasında kesildi. Foça Kaymakamı Adem Arslan, depremzedeleri sadece barındırmak değil, hem yöre halkıyla kaynaştırmak, hem de bundan sonraki yaşamlarına hazırlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Denizkızı Kongresi Çeşme’de başladı

Denizci Öğrenciler Derneği’nin düzenlenen ‘13’üncü Ulusal Denizkızı Kongresi’ Çeşme Kerasus Resort Hotel’de başladı. İstanbul Marmara Ege Akdeniz Karadeniz Deniz Ticaret Odası (İMEAK) ve TOTAL Lubmarine ana sponsorluğunda İstanbul Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin dönem başkanlığında düzenlenen kongreye Türkiye genelinde 18 okuldan yaklaşık 130 öğrenci katıldı. Kongrede, İzmir Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh ile Genel Sekreter Halil Hatipoğlu tarafından ‘Ege’den bakışla denizcilik sektörü’ konulu brifing verildi. Daha sonra, Denizci Öğrenciler Derneği Yönetim Kurulu tarafından Geza Dologh ve Halil Hatipoğlu’na birer teşekkür plaketi verildi. Kongrenin 15 Nisan Pazar günü sona ereceği bildirildi.?
FULYA OMAÇ Çeşme DHA

Zeytindostu başkanı Alhat

Zeytindostu Derneği’nin 4. Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Seçime hazırladığı liste ile tek aday olarak giren Mustafa Alhat başkanlığa seçildi. 6 yıldır dernek başkanlığını sürdüren Metin Ölken’den görevi devralan Alhat’ın ilk mesajında, “Uzlaşmacı olacağız” dedi. Zeytindostu Derneği 4. Genel Kurulu Ege İhracatçı Birlikleri toplantı salonunda gerçekleştirildi. 5. Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması ödül töreni de dernek genel kurulu öncesinde gerçekleş-tirildi. Yarışmada birincilik ve üçüncülüğü elde eden Gıdatay Firmasının ödülünü Genel Müdürü Cenk Atay ve firma yöneticisi Cemal Güven, ikinciliği alan Seroliva’nın ödülünü firma sahibi Selçuk Altay aldı.
İZMİR DHA

Forum sonrası Efes’i gezdiler

İstanbul’da düzenlenen 15. Avrasya Forumu’nun kapanış toplantısı için İzmir’e gelen konuk cumhurbaşkanlarından bir bölümü Efes Antik Kenti’ni gezdi. Antik kente ilk gelen Makedonya Devlet Başkanı Gjorje Ivanov ve eşi oldu. Ardından kısa aralıklarla Nijerya Cumhurbaşkanı Olusegun Obasanjo ve Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi geldi. Konuk Cumhurbaşkanları önce Meryem Ana Evi’ni ardından da Efes Antik Kenti’ni gezdi.
VEYSEL EROL Selçuk DHA

Prof. Dr. Kınay emekli oldu

Görev süresi dolan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Eski Başkanı ve Onkoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Münir Kınay törenle emekliye ayrıldı. Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Emin Darendeliler, “Hastalara psikolojik destek vermesini takdirle izlemişimdir” dedi.
DHA

Ceren Özdemir'in katili kamerada! Bir gün önce...Ordu’da evinin önünde öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç’un(35) olaydan bir gün Ordu Ticaret Borsasının kapısının önünde keşif yaptığı ve içeri girip güvenlik görevlisinden para istediği ortaya çıktı.
Kara delik fotoğrafını çeken Türk: Feryal Özel - Röportaj2019 Nisan'da yayınlanan kara delik fotoğrafını çeken ekibin üyesi, NASA'da çalışan Feryal Özel ile röportaj yaptık.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber