Destansı anlar

15 Temmuz gecesinde vücudunu tanklara ve kurşunlarasiper edenlerin direniş anları fotoğraf sergisiyle tekrar canlandı

Destansı anlar

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz destanının fotoğraflarla anlatıldığı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Fotoğraf Sergisi” düzenledi. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndaki serginin açılışında konuşan Vali Hasan Karahan, “Türkiye’yi parçalama harekatı o gün milletin göğsünde parçalandı. Darbenin ilk saatlerinden itibaren Denizli halkı da yekvücut oldu” dedi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, “Denizlimiz bu meydanda 50 binin üzerinde vatandaşımızla o gece daha davet edilmeden, çağırmadan kendiliğinden toplandı. Burada bir ve beraber olduk. Ülkemize, vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza hep birlikte sahip çıktık” diye konuştu.
Sergide ayrıca Ayşenur ve İbrahim Ethem Özdemir kardeşlerin ailelerinden aldıkları harçlıklarla darbe girişimi sırasında şehit olan 251 kişinin anısına bastırılan hatıra paralarıyla hazırladığı Türkiye haritası da büyük ilgi gördü.

3262 adet para kullanıldı

İki yıl önce hatıra paraları biriktirmeye başladıklarını anlatan kardeşler, toplam 6 bin liraya ulaştıklarını, 3262 adet 15 Temmuz hatıra parasıyla Türkiye haritasını hazırladıklarını anlattı.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.
17 Ağustos depreminin hikayesi: YarımBüyük acıların yaşandığı 17 Ağustos depreminin anlatıldığı dizinin süpervizörlüğünü oyuncu Fikret Kuşkan yapıyor. Genç oyuncu Fırat Temir ise ‘Yarım’da depremin ardından stres bozukluğu hastası olan 'Rüzgâr' karakterine hayat veriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber