Geri Dön

Dileklerini kuma yazdılar

Dileklerini kuma yazdılar

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın da katıldığı hıdırellez Tekke Plajı’nda kutlandı. Plajda toplanan binlerce kişi ateş etrafında dans etti, bazı vatandaşlar ise kumlara dileklerini yazdı. Kumlara yazılıp çizilen dileklerde sevgi, aşk, mutluluk, ev, araba istekleri öne çıkarken bazıları ise umutlarını gerçekleştirmesi için dilek balonlarını gökyüzüne uçurdu. Tekke Plajı’nda toplanan yüzlerce kişi, gecenin geç saatlerine kadar müziğin ve davulun eşliğinde Roman havalarıyla oynadı.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Alaçatı’ya da giderek, Kemalpaşa Caddesi’nin sonundaki Hıdırellez ateşini, huzur, güven, demokrasi ve özgürlük dilekleriyle yakarak eğlenceyi başlattı. Alaçatı’daki eğlence geç saatlere kadar sürdü.

Binalar arasında 'komşuluk' köprüsüRİZE'de, 3 bloktan oluşan apartmanlar, çatı katlarına olası yangın durumunda kaçış yolu oluşturmak için kurulan demir köprülerle birbirine bağlandı. Apartmanda yaşayanlar, kestirme olduğu için yangın köprüsünü kullanarak, komşularına misafirliğe gidip, geliyor.
13 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber