‘Dimdik ayaktayız’

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin üçüncü yıldönümünde İzmir’de anma törenleri düzenlendi, şehitlikler ve gaziler ziyaret edildi

‘Dimdik ayaktayız’


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde İzmir’deki Kadifekale Hava Şehitliği’nde tören düzenlendi. Törene, Vali Erol Ayyıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep ve protokol üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Kur-an’ı Kerim tilaveti ve Konak İlçe Müftüsü Hasan Hayri Yaşar’ın duasıyla devam etti. Törenin ardından protokol üyeleri, şehitlikteki kabirlere karanfil bıraktı.

Demokrasi nöbeti

Akşam saat 19.00’daysa AK Parti il teşkilatının düzenlediği demokrasi yürüyüşünde İzmirliler Basmane Meydanı’ndan Konak Meydanı’na yürüdü, demokrasi nöbeti tuttu. İzmir Valiliği’nin Konak Meydanı’ndaki etkinlikleri kapsamındaysa, mehteran takımı ve zeybekler gösteri sundu. Tasavvuf dinletisi yapıldı. Sinevizyondan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hitabı yayınlandı. Etkinlikler sabah ezanına kadar sürdü.
Önceki akşam ise 15 Temmuz şehit ve gazileri adına, şehit yakınları ve gazilere yemek verildi. Yemeğe katılan Vali Ayyıldız, “Şer odakları şunu bilmelidir ki, bu millet genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle daima güçlü olmayı bildi. Her kötülük karşısında da dimdik ayakta durup yarına daha güçlü bakan bir millet oldu” dedi.

‘Kararlı duruşumuz sürüyor’

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’üncü yıl dönümünde demokrasiye yönelik hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetledi. Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşun devam edeceğini belirten Başkan Erdoğan, “Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum” dedi.

Gaziantep'te erkek cesedi bulunduGaziantep'te bir erkeğe ait ceset bulundu.
Yer: İstanbul... Bozuk sileceklere böyle çözüm buldularİstanbul'da yağmur altında ilerleyen otomobilin bozuk sileceklerinin araç içindekiler tarafından iple kontrol edilmesi ilginç görüntüler oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber