‘Doğa kazanacak’

‘Doğa kazanacak’

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, çevre duyarlılığı seferberliği kapsamında bisiklete bindi, temizlik yaptı.

“Bodrum’da Doğa Kazanacak” sloganıyla başlatılan çevre duyarlılığı seferberliği kapsamında bisiklet turu düzenlendi. 15 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında, Bodrum Belediyesi, TEMA Vakfı Bodrum Şubesi, JCI Bodrum Şubesi ve Bodrum Bisiklet Kulübü işbirliğinde düzenlenen bisiklet sürme etkinliği, Belediye Meydanı’nda karbon ölçümü yapılarak başladı. 100 kişinin katıldığı programda, katılımcıların karbon ayak izi alındı, çıkan değerler ölçüsünde fidan dikimi için TEMA Vakfı’na bağış yapıldı.

96 fidan bağışladı

Bodrum Belediye Meydanı’ndan pedal basan grup yaklaşık 100 kilometrelik etap boyunca plastik, cam atıklar ve sigara izmaritlerini topladı. Karbon ayak izi 96 çıkan Başkan Ahmet Aras, kirliliğin bir nebze azaltılması için TEMA Vakfı’na 96 fidan dikilmesi için bağışta bulundu. 15 Eylül Dünya Temizlik Günü’ne de dikkat çeken Aras, şu mesajları verdi: “Sadece dört duvar arası bizim evimiz değil, sokağımız, plajımız, hatta dağbaşı bile evimiz. Bu yüzden her yeri temiz tutalım. Doğaya bir şey atarken onun orada kalacağını düşünmeliyiz. Çünkü üç gün sonra aynı yere geldiğimizde, buraları kim kirletti diye söyleniyoruz. Biz belediye olarak görevimizi yapacağız ama halkımız da bize yardımcı olmalı.”

Ayrıldığı sevgilisini vurup intihar ettiKuşadası’nda emlakçılık yapan sevgilisini pompalı tüfekle yaralayan bir kişi, olaydan bir saat sonra kendini vurarak intihar etti. Hastaneye kaldırılan yaralı kadının hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.
Türkiye: Mektup çöpe atıldı, yanıtı Barış Pınarı HarekâtıCNN Türk'e konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD lideri Trump'ın diplomatik nezaketten yoksun mektubunun reddedildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber