Doğal ve estetik yapıların adresi

FİYAP İnşaat, konforlu ve lüks konutlarıyla dikkat çekiyor. Kurucu İbrahim Kayhan, özellikle estetiği önemsediklerini belirtti, “Doğayı düşünerek inşa ettiğimiz yapılarımızda güvenli bir ortam sunuyoruz” dedi

Doğal ve estetik yapıların adresi

Proje ve inşaat sektöründe gelişen teknolojileri takip ederek, fonksiyonel ve estetik çözümler üreten FİYAP İnşaat, özgün projeleriyle dikkat çekiyor. 1994 yılında mimar Fisun Kayhan ve inşaat mühendisi İbrahim Kayhan tarafından kurulan firma, özellikle Narlıdere’de bulunan HaneLife, MynarLife ve MyNar Villa projeleriyle fark oluşturuyor. Projelerinde öncelikle güvenlik, farklılık ve estetiği önemsediklerini belirten Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kayhan, “Doğayı düşünerek inşa ettiğimiz yapılarımızda güvenli yaşam sunuyoruz” dedi.
Konforlu ve lüks konut projelerinin yanında konsept stüdyo daire çözümleri ile site işletme ve yönetim sistemlerinin oluşturulmasında marka olan FİYAP İnşaat, 24 yıldır birçok kaliteli yapıya imza attı.

Doyasıya balkon keyfi

İbrahim Kayhan, “Deprem yönetmeliğine uygun, güvenli yaşam alanlarının üretilmesi, çevreye saygılı ve duyarlı proje anlayışı, minimum enerji ve su kullanımı ile maksimum verim ve konforun elde edilmesi, yeni malzemelerin ve teknolojilerin araştırılması, uygulanması ve geliştirilmesi, yapmakta olduğumuz projelerde olduğu gibi, komşu parsellerde de yeşil alan ve dokunun oluşturulması, artırılması ve korunması gibi konulara özellikle dikkat ediyoruz” diye konuştu.
Özellikle Narlıdere’de rezidans olarak tamamlanan HaneLife projesi hakkında bilgi veren mimar Pınar Kayhan, şu vurguları yaptı:

Cumbasız olmaz!

“İzmir’in en çok değer kazanan ilçelerinden Narlıdere’de yer alan lüks ve butik nitelikteki dört yola cephe, deniz manzaralı HaneLife projemiz 28 daire, 2 dükkândan oluşmaktadır. 28 dairede 4+1, 3+1, 2+1, 5+1 ve 4+1 dubleks den oluşan toplam 8 farklı çözümleme yer almaktadır. İzmirli olmak beraberinde balkon keyfini doyasıya yaşamayı gerektirir. Körfez, dalgalar, rüzgâr, yelken ve martılardan yani İzmir imgelerinden esinlenerek tasarlanan proje kimliğini oluşturan balkonlar, kurgusunu ve formunu İzmir’den alıyor.”
İzmir Körfezi’nin tüm güzelliklerinin keyfinin çıkarılabileceği balkonların daire sahipleri için özel tasarlandığını kaydeden Kayhan, “Böylece hem yapı kimliği oluşturulmuş hem de daire sahiplerine kendilerini özel hissettirilmesi amaçlanmıştır. Balkonlarda kullanılan farklı cephe kaplama malzemeleri ve üç boyutlu profiller ile yapı cephesinde hem dikey hem yatay süreklilik sağlanarak yapının dinamik mimari kurgusuna katkıda bulunulmaktadır” dedi.
Karabağlar’da 17 kat 74 daireden oluşacak MynarLife konut projesinin en önemli özelliğinin cumba olduğunu belirten mimar Pınar Kayhan, “İzmir Karabağlar MynarLife konut projemizde hedefimiz, diğer kentsel dönüşüm projeleri ve mevcut yapıların aksine kente ve kentliye yabancı olmayan, İzmir imgeleri barındıran, İzmir’in tarihi evleri, fiziksel çevresi ile bağ kuran, kimlikli yani ‘İzmirli’ bir yüksek yapı yapmaktır. İzmir’e ait, kimlikli bir yapı yapılması amaçlandığından, mimarlığın iletişim kurma ve anlam aktarma özelliği sayesinde yüksek yapının mimarisinde modern anlamda ‘cumba’ya gönderme yapılarak tarihi İzmir evleri ile bağ kurulması amaçlanmıştır. Böylece yüksek yapıda, tarihi evler ile ilişki kurularak cumba üzerinden insanların zihinlerinde çağrışım yapılmasıyla anlamın güçlenmesi amaçlanmıştır” diye konuştu.

Emniyet kemerini susturmak için taktığı aparat sonu olduZonguldak'ta, dün kontrolden çıkıp ağaçlık alana yuvarlanan aracın ön camından fırlayarak ölen Mehmet Akdeniz'in emniyet kemeri ikaz sistemini devreden çıkarmak için internette 15 liraya satılan kemer bölgesine 'ikaz susturucu' taktığı ortaya çıktı.
Sivas Katmeri tescillendiSivas yöresine özgü lezzet taşıyan Sivas katmeri, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret alarak tescillendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber