Doğalgaz müjdesi

Doğalgaz müjdesi

Enerya, Kuşadası’ndaki doğalgaz yatırım planlarını Başkan Ömer Günel’le paylaştı. Başkan Günel, “Ayağımıza gelen bu fırsat için hemşehrilerimizden daha fazla istekli olmalarını istiyorum” vurgusunu yaptı.

Türkiye enerji sektörünün önemli kurumlarından Enerya, Kuşadası’ndaki dağıtım hattının 2019 yılında genişlemesi için altyapı planlamalarına başladı. Enerya Bölge Müdürü M. Akif Tulukcu ve Aydın İşletme Müdürü Osman Ersöz’le Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’i makamında ziyaret etti. Enerya yetkilileri, Kuşadası’ndaki talepleri göz önünde bulundurarak 2019 yılı içinde yatırım planlarını Başkan Günel’le paylaştı.

10 bin abonelik altyapı

Kuşadası’nın her geçen gün büyüyen bir yerleşim alanı olduğunu belirten, Enerya Bölge Müdürü M. Akif Tulukcu, “Halkı doğalgaz ekonomisi ve konforuyla buluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Talep yoğunluğunun bulunduğu bölgelerden başlayarak doğalgaz hattını Aydın Büyükşehir Belediyesi desteği ve koordinasyonuyla genişleteceğiz. Şu ana kadar yaklaşık 10 bin aboneye ulaşabilen altyapı çalışmasını tamamladık” diye konuştu.

‘Fırsatı değerlendirin’

Enerya yetkililerine teşekkür eden Başkan Ömer Günel, “Vatandaşlarımızın yıllardır doğalgaz beklentisi var. 2018 yılında Kadınlardenizi Mahallemiz doğalgaza kavuştu. Doğalgaz dağıtım hattının diğer mahallelere ulaşması ile eminim ki abone sayımızda istediğimiz seviyelere çıkacaktır. Sizlerin dağıtım şirketi olarak yatırım yapabilmeniz abone talebine bağlı. Bu nedenle Kuşadası’nın Belediye Başkanı olarak tüm hemşehrilerimizden ayağımıza gelen bu fırsat için daha fazla istekli olmalarını ve abonelik başvurularını yapmalarını istiyorum” diye konuştu.

İstanbul'da motosikletli dehşetGaziosmanpaşa'da sokaklarda silahla ateş açarak ilerleyen motosikletli 2 saldırgan, 5 kişiyi yaraladı.
17 Eylül 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber