‘Döviz girdisi şart’

Ege Genç İş İnsanları Derneği’ne (EGİAD) konuk olan Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım; 2019 yılı hedeflerini, yeni ürünlerini ve ihracatçılara sağlanan avantajları anlattı.

‘Döviz girdisi şart’

Ege Genç İş İnsanları Derneği’ne (EGİAD) konuk olan Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım; 2019 yılı hedeflerini, yeni ürünlerini ve ihracatçılara sağlanan avantajları anlattı. Toplantının açılış konuşmasını yapan EGİAD Başkanı Mustafa Aslan, stratejik hedeflerinin başında döviz girdisi sağlamak olduğunu belirtti. Konuyla ilgili projeleri anlatan Aslan, “Belirli ülkelerde tecrübesi olan üyelerimizi, o ülkeye açılmak isteyen şirketlerle bir araya getireceğiz. Yurtdışına emtia göndermeden önce üyelerimize gelecek bir raporlama sistemi üzerinde çalışıyoruz” dedi. Türkiye’nin ihracat hedeflerine ulaşması için 5 yeni ürünü devreye aldıklarını söyleyen Yıldırım, “Finansman, kredi, sigorta ve teminat kapsamında 10 ürünü devreye sokacağız. Bu yıl ihracat kredilerini 48.4 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Ceren Özdemir'in katili kamerada! Bir gün önce...Ordu’da evinin önünde öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç’un(35) olaydan bir gün Ordu Ticaret Borsasının kapısının önünde keşif yaptığı ve içeri girip güvenlik görevlisinden para istediği ortaya çıktı.
Kara delik fotoğrafını çeken Türk: Feryal Özel - Röportaj2019 Nisan'da yayınlanan kara delik fotoğrafını çeken ekibin üyesi, NASA'da çalışan Feryal Özel ile röportaj yaptık.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber