Dünya, Bodrum’un güzelliğine hayran

Norveç Kralı Harald ile Kraliçe Sonya’nın kızı Prenses Maertha Louise ve nişanlısı, tatil için ilçeyi tercih etti

Dünya, Bodrum’un güzelliğine hayran

Muğla’nın Bodrum’un ilçesi dünya sosyetesini ağırlamaya devam ediyor. Kevin Costner, Lionel Richi, Rus milyarder Roman Abramoviç ve Amazon’un sahibi Jeff Bezos gibi dünyanın en ünlü isimleriyle sayılı zenginlerinin eşsiz koylarında demirlediği, ara sokaklarında keşfe çıktığı ilçe, şimdi de Norveç Prensesi Maertha Louise’in tercihi oldu.

Atatürk portresiyle poz

Değirmenler mevkisindeki bir otelde Amerikalı nişanlısı Shaman Durek ile tatil yapan Prenses Louise, gündüz bol bol güneşlenip denizin tadını çıkardı. Akşam ise Doktor Ender Saraç ile eşi Benan Saraç’ın verdiği yemeğe katıldı. Geceye katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras; tarihi, kültürü ve doğasıyla dünyanın her yerinden insanların tatil için ilçeyi tercih ettiğini, Norveç prensesini de Bodrum’da ağırlamaktan çok mutlu olduklarını ifade etti. Başkan Aras, Durek’e de Atatürk’ün bir portresini takdim etti. Prenses Louise ise, Bodrum'a ilk kez geldiğini ve çok etkilendiğini belirtti.
Yemekte Başkan Aras ve prenses, Norveç ve Bodrum arasında turizm alanında yapılacak işbirliklerini konuştu. 

İzmir'de eski koca dehşeti! “Çok sevdiğim için bıçakladım"İzmir’in Tire ilçesinde, bir hemşire, barışma teklifini reddeden eski kocası tarafından sokak ortasında yaklaşık 8 yerinden bıçaklandı. Ağır yaralanan iki çocuk annesi talihsiz kadına ilk müdahale görev yaptığı hastanede yapıldıktan sonra İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Gözü dönmüş koca ise suç aleti ekmek bıçağını çöpe atarak olay yerinden yaya olarak kaçarken yakalandı. "Eşinizi niye bıçakladınız?" sorusuna “Çok sevdiğim için” yanıtını veren zanlı, polis tarafından gözaltına alındı.
"12 bin yaşındaki" kelebek, Ağrı Dağı'nda yeniden görüntülendiSon Buzul Çağı'ndan kaldığı bilinen, Türkiye'de ilk kez 1970'te Ağrı Dağı'nın 4 bin metre rakımında kaydedilen "Kuzeyli Nazuğum" isimli kelebek türü, yaklaşık 50 yıl sonra yeniden görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber