Dünyalar Poyraz’ın oldu

Manisa’da yaşayan lösemi hastası minik Poyraz, LÖSEV sayesinde akülü motosiklet hayalini gerçeğe dönüştürdü. LÖSEV yetkilisi Berçin Edirne, “Poyraz istedi biz de gerçekleştirdik. Bağışlarla sizde katkıda bulunabilirsiniz” dedi

Dünyalar Poyraz’ın oldu

Manisa’da yaşayan lösemi hastası 5 yaşındaki Poyraz Aydemir’in hayali olan akülü motosiklet, Lösemili Çocuklar Vakfı sayesinde gerçeğe dönüştü. Kemoterapi tedavisi hala devam eden minik Poyraz’ın sokakta oynayan çocuklardan görüp özendiği akülü araç hayalini ailesi LÖSEV’e iletti. Ailenin ulaştığı LÖSEV İzmir Halka İlişkiler Koortinatör Yardımcısı Gamze Berçin Edirne, hayırseverlerin desteğiyle alınan akülü motosikleti Poyraz’a ulaştırdı. Küçük çocuğa sürpriz yapan Berçin Edirne, Poyraz’ın yüzünü güldürdü. Uygun dönör bulunması için beklediklerini belirten anne Aysun Aydemir, “Poyraz, Celal Bayar Üniversitesi’nde hastalığı ilerlemesin diye ilaçla tedavisine devam ediyor. Bizden ilik alınma ama uymadı. Türkiye genelinde sıraya geçtik” dedi.

Biz alamadık

Yaşadıkları mahallede sokakta oynayan çocukların oyuncak arabalara bindiğini gören Poyraz’ın da aynı oyuncağı istediğini anlatan anne Aydemir, “Biz alamadığımız için LÖSEV’i aradım. Onlar yardımcı oldular ve oyuncak motosiklet geldi. Poyraz’ın mutlu olması beni de mutlu etti” diye konuştu.

Bağış çağrısı

Anne Aysun Aydemir, diğer çocukların da yüzünün gülmesi için LÖSEV’e bağış çağrısı yaptı. Lösemili minik Poyraz’ı sevindiren LÖSEV yetkilisi Gamze Berçin Edirne ise, “Poyraz bizden akülü bir araba istemişti. Biz de onun bu arzusunu yerine getirdik. LÖSEV olarak bize kayıtlı 25 binden fazla aileye yardımlarımızı iletiyoruz. LÖSEV’e fitre ve zekatlarınızı bağışlayarak lösemili çocuklara destek olabilirsiniz. Bağışlarla Poyraz gibi çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Milliyet'te Gündem 6 Aralık 2019.
6 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber