Ege’de iş var

Ege’de iş var

Balıkesir’de kapılarını açan 6. İstihdam Fuarı ile İzmir’de yarın düzenlenecek Kariyer Günleri, gençlere sektöründe lider firmlarla görüşme imkanı sunuyor.

Milli İstihdam Seferberliği çalışmaları kapsamında Balıkesir’de İŞKUR koordinatörlüğünde açılan 6. İstihdam Fuarı’nda işadamları ile gençler bir araya geldi. Açılışa katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel, kentteki işgücünü, işveren ile buluşturan etkinlik için teşekkür etti, “Ülkemiz büyümeye devam ederken bizlerde Balıkesir’imizin sanayi, tarım, turizm ekseninde gelişimini sağlayarak çeşitli istihdam alanlarının oluşmasında lokomotif görevi üstleneceğiz” dedi. Büyükşehir olarak Balıkesir’i üç farklı ekonomik bölgede geliştireceklerini belirten Başkan Yılmaz, şöyle konuştu:

‘Göreve hazırız’

“Başkan Yılmaz, “Organize sanayi ve lojistik projelerimiz, dört mevsim turizm projelerimiz, tarımsal üretimi teşvik edip verimi artırmaya yönelik projelerimiz ve esnafımıza yönelik ticaret odaklı projelerimiz ile şehrimizin hızla kalkınmasını sağlamak hedefiyle yola çıktık. Bu noktada Bandırma, Manyas, Susurluk, Gönen, Erdek, Balya sanayi ve teknoloji kimliğini; Ayvalık, Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç turizm kimliğini; İvrindi, Savaştepe, Altıeylül, Karesi, Kepsut, Bigadiç, Sındırgı, Dursunbey lojistik, tarım ve termal turizm kimliklerini üstlenecek. Her ilçenin kimliğine uygun 6,5 milyar liralık sanayi yatırımı ile “Altın Çember”in kalbi olarak nitelendirilen Balıkesir’imizde kalkınma hamlesi başlatacağız. Gençlerimizin işsizlik kaygısı yaşamadığı bir gelecek için Büyükşehir olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.”

Katılım ücretsiz

Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği ‘2. İzmir Kariyer Günü’ de yarın 09.30-16.00 saatleri arasında Swissotel Büyük Efes’te kapılarını açacak. Etkinliğe katılan öğrenciler ve yeni mezunlar; Allianz Sigorta, GEA Türkiye, Mercedes-Benz, AKG, Saueressig, Castimo Kimya, Maurer Söhne, MOPAK, PFW Havacılık, Barlocher, Ege İhracatçılar Birliği, Goethe Enstitüsü gibi 20’nin üzerinde işveren ve endüstri lideri ile biraraya gelip iş ve staj imkanları için birebir görüşme imkanı bulacak.

Öğrenciler, şirketlerin iş başvuru prosedürleri, özgeçmiş hazırlama, kariyer basamakları gibi çeşitli konularda düzenleyecekleri seminerlere katılabilecek.

Ücretsiz olan etkinliğe katılmak için www.dtr-ihk.de adresinden kayıt yaptırmak yeterli.

Ege’de iş var

İŞKUR DESTEĞİ

İzmir Demokrasi Üniversitesi (İDÜ) ile İzmir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü arasında “Üniversite İrtibat Noktalarında İŞKUR Hizmetlerinin Sunulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı. Protokolle üniversite bünyesinde oluşturulacak “İŞKUR İrtibat Noktası” ile işgücü piyasası, iş arama becerileri, işverenle mülakat teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme çalışmaları yapılacak.

3 ilde PKK'ya karşı 'Kıran' operasyonu!Hakkari, Şırnak ve Van'da terör örgütüne yönelik jandarma, emniyet birimleri ve güvenlik korucularının katılımıyla "Kıran Operasyonu" başlatıldı.İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Hakkari'de 15, Şırnak'ta 12 ve Van'da 16 olmak üzere 43 mağara ve sığınağın imha edildiği bildirildi.
Tozkoparan 31. Bölüm fragmanı izle.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber