‘Ekonomi’li genç mimarlar İngiltere’ye damga vurdu

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencileri, Londra’da Westminster Üniversitesi’nin düzenlediği ‘FabFest’ tasarım festivalinden üç ödülle dönmeyi başardı

‘Ekonomi’li genç mimarlar İngiltere’ye damga vurdu

Bir Anda Ortaya Çıkan (Pop up City) temalı festivalde, sosyal medya verilerinin toplanmasıyla kent tasarlayan İzmir Ekonomi Üniversiteli genç mimar adayları, Westminster Üniversitesi FabFest etkinliğinden Türkiye’ye üç ödülle döndü. İEÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Güzden Varinlioğlu danışmanlığında öğrenciler Mert Sartık, Elfin Ulupınar, Furkan Üğütmen, Erman Eskiköy, Seyit Koyuncu, Murat Kumbaracı, Berfin Özel, Çağla Balaban, Gözde Damla Turhan, Sadık Aksu ve Argun Tanrıverdi’den oluşan Eco-Fab ekibi, Türkiye’yi İngiltere’de temsil etti.

‘Parçalar, Lonndra’da birleştirildi’

İEÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Güzden Varinlioğlu, Twitter’da, Londra’nın belli bir bölgesinde, belli bir anda #london hashtagiyle atılmış tweet yoğunluğundan yola çıktıklarını belirtti, şöyle devam etti: “Bu hashtag ile atılan tweetlerin sayısının arttığı bölgelerde tasarımımızda yere doğru sarkan kristalize sarkıtlar oluştu. Alınan harita kesitinin ortasından geçen nehirde tweet yoğunluğu az olduğundan insanların geçebilecekleri kısa bir yol oluşturuyor. Sosyal medya verilerinin görselleştirmesiyle oluşturulan bu form, parçaların lazer kesim tekniğiyle kesilmesiyle üretildi. Bütün parçalar, Londra’da birleştirildi.”

İzmit’te fuhuş baskını! Kıskıvrak yakalandılarİzmit’te, bir evde fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine polis ekiplerince operasyon düzenlendi. Operasyonda fuhşa aracılık ettiği iddia edilen M.S. (31) ve sevgilisi H.A. (47) ile fuhşa zorlandıkları iddia edilen Azerbaycan uyruklu 2 kadın gözaltına alındı.
20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber