En büyük Atatürk sergisi Folkart’ta

İzmir’de 2015 yılında kurulan Folkart Gallery, 2018-2019 sezonunu  19 Ekim’de “Büyük Dahi/Gazi Mustafa Kemal” sergisi ile açıyor.

En büyük Atatürk sergisi Folkart’ta

24 Şubat’a kadar

Sergide Atatürk’ün bugüne kadar hiç görülmemiş 150 özel fotoğrafının yanısıra kullandığı kahve fincanları, Atatürk kapaklı Time Dergisi, Kurtuluş Savaşı’nda kullandığı gaz lambaları ve çeşitli kıyafetleri de yer alacak. Proje direktörlüğünü Fahri Özdemir’in danışmanlığını ise Prof. Dr. Zafer Toprak’ın üstlendiği sergi 24 Şubat 2019 tarihine kadar açık kalacak.

ÖZEL KOLEKSİYONLARDAN SEÇİLDİ

Yaklaşık üç yıllık bir emeğin sonucu gerçekleştirilen sergi, başta Eriş Ülger ve Fahri Özdemir olmak üzere birçok özel koleksiyondan derlenerek hazırlandı. “Büyük Dahi/ Gazi Mustafa Kemal” sergisi bugüne kadar hazırlanan en kapsamlı ve en büyük Atatürk sergisi olacak. Sergide Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün birçok özel eşyası, yazışmaları, o döneme ait gazeteler ve dergiler başta olmak üzere çok sayıda objeden oluşuyor.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.
17 Ağustos depreminin hikayesi: YarımBüyük acıların yaşandığı 17 Ağustos depreminin anlatıldığı dizinin süpervizörlüğünü oyuncu Fikret Kuşkan yapıyor. Genç oyuncu Fırat Temir ise ‘Yarım’da depremin ardından stres bozukluğu hastası olan 'Rüzgâr' karakterine hayat veriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber