En güzel hediye

En güzel hediye

Konak Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 2’nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün 1884 yılında gözlerini dünyaya açtığı evini, restore etti; İnönü’nün doğum gününde ziyaretçilere açtı. Türk Yılmaz Mahallesi’nde bulunan evin açılışında konuşan Konak Belediye Başkanı Pekdaş, “Onları unutmamak, Cumhuriyetimizin felsefesini, temelini ve ideallerini hep yaşatmak, özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız için şart” dedi. Atatürk ve arkadaşlarının Kurtuluş Savaşı’nın destanını yazdıklarını ifade eden Başkan Kocaoğlu da, “Laik ve bağımsız yaşıyorsak bunu Atatürk’e ve İsmet İnönü’ye borçluyuz” ifadelerini kullandı. Özden İnönü Toker ise, babasının en güzel yaş gününün olduğunu söyledi. Evde; İnönü ailesinin fotoğrafları, mektuplar, Lozan görüşmelerinden fotoğraf ve karikatürler, İsmet İnönü’nün özel eşyaları, piposu, mendili, tıraş bıçağı gibi eşyalar sergileniyor.

En güzel hediye

Erzurum'da silahlı kavgaErzurum'un Horasan ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde iki grup arasında çıkan silahlı ve sopalı kavgada 2 kişi öldü, biri polis memuru 5 kişi yaralandı.
Karısını ezmeye çalıştıÇin'de bir adam, boşanma duruşmasından önce motoruyla karısını ezmeye çalıştı. Kadına çarpan saldırgan koca ardından bir otomobile çarptı. Kaza sonrası ayağa kalan adam ardından kadına palayla saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber