Geri Dön

En güzel İzmir fotoğrafları

İZMİR İş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD) bu yıl ‘İzmir Derim’ teması ile 5’inci kez düzenlediği fotoğraf yarışmasında kazananlar belli oldu.

En güzel İzmir fotoğrafları

İZMİR İş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD) bu yıl ‘İzmir Derim’ teması ile 5’inci kez düzenlediği fotoğraf yarışmasında kazananlar belli oldu. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninin açılış konuşmasını yapan İZİKAD Haşkanı Huriye Serter, “Çok güzel İzmir fotoğrafları geldi. Ben dereceye giren, girmeyen herkesi kutluyorum, her bir fotoğrafın altında büyük emek var. Fotoğraf Yunanca; ışık ile yazı yazmak demek. İZİKAD İzmir’in güzelliklerini ışık ile yazıp geleceğe güzel bir hikaye bıraktığımız için mutluyuz. Amatör ve profesyonel sanata ve sanatçıya her zaman destek olacağız” dedi. ‘Gündoğdu’da Gün Batımı’ isimli eseri ile Mehmet Yılmaz birinci ‘Bostanlı Sohbeti’ isimli eseri ile Arzu İbranoğlu ikinci ‘Karantina’ adlı eseri ile Mehmet Aslan üçüncülük ödülünün sahibi oldu. 

Belediye binasının restorasyonunda tarihi mozaikler bulunduZeytinburnu Belediye Başkanlığı binası olarak kullanılan tarihi yapının altında Roma dönemine ait mozaikler bulundu. Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, "İstanbul'da mozaik aslında var ama benim bildiğim kadarıyla bu büyüklükte herhalde ilk defa çıkacak, öyle görünüyor" dedi.
24 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteniİşte gündemde öne çıkan magazin gelişmeleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber