En güzel tasarım yapanlar kazandı

Mopak Defter Kapağı Tasarım Yarışması’na gönderilen12 bin 500 çalışma arasından en iyiler belirlendi. Birinci olan öğrenciler ödüllendirildi

En güzel tasarım yapanlar kazandı

Üç kategoride değerlendirme yapıldı
İZMİRLİ ünlü kağıt üreticisi Mopak tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen Defter Kapağı Tasarım Yarışması sonuçlandı. Öğrencilerin sanata olan ilgisini artırmak ve sanatsal yeteneklerini geliştirerek yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak amaçlı organizasyonda toplam 12 bin 500 eser değerlendirildi. Jüri tarafından 3 kategoride 19 çalışma ödüle değer bulundu. İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi’nde törenle ödül alan öğrenciler şöyle:

Jüri en çok onların eserlerini beğendi
7-10 yaş grubunda Dilara Araz Çolak birinci, Derya Kızıldağ ikinci, Tauna Uslu üçüncü. 11-16 yaş grubunda Ece Keskiner birinci, Tuba Banaz ikinci, Coşku Kayalarlıoğulları üçüncü. 17-25 yaş grubunda Burak Erim birinci, Naime Yılmaz ikinci, İlknur Orhan üçüncü. Bengisu İmik, Berkay Saldamlı, Ege Şatır,  Aybike Ece Ciğer, Seda Cede, Melih Yalın, Ömürhan Alptekin, Esi Taviloğlu ve Oya Törün, mansiyon. Serkan Duyar, jüri özel ödülü.

Ceren Özdemir'in katili kamerada! Bir gün önce...Ordu’da evinin önünde öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç’un(35) olaydan bir gün Ordu Ticaret Borsasının kapısının önünde keşif yaptığı ve içeri girip güvenlik görevlisinden para istediği ortaya çıktı.
Kara delik fotoğrafını çeken Türk: Feryal Özel - Röportaj2019 Nisan'da yayınlanan kara delik fotoğrafını çeken ekibin üyesi, NASA'da çalışan Feryal Özel ile röportaj yaptık.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber